Elektronická evidence tržeb (EET)

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Elektronická evidence tržeb (EET)

Pokladní systém Dotykačka je plně připraven na systém elektronické evidence tržeb (EET). V okamžiku zavedení či provedených změn není nutné provádět žádné speciální kroky či kupovat další hardware. Dotykačka se ve standardním nastavení pravidelně automaticky aktualizuje, může tak okamžitě reagovat na platnou legislativu.

Aktuální verze Dotykačky eviduje veškerá data, která jsou nutná pro EET. Umožňuje také fiskalizaci v pověření (evidovat v pověření) či některé účtenky dle zákona neevidovat.

Na webové stránce http://hlidaceet.cz si můžete ověřit odezvu serverů Finanční správy a jejich fungování v reálném čase. Tuto možnost využijete např. pokud máte problémy s fiskalizací účtů (evidencí účtů), abyste vyloučili chybu na straně provozovatele serverů.

Režim EET můžete spustit v pokladně kdykoliv, nejpozději však v den, kdy začíná vlna EET, do které spadáte. V případě dřívějšího spuštění jsou účtenky odesílány, nejsou však Finanční správou evidovány ve smyslu zákona o EET. Již v dostatečném předstihu před termínem evidence však doporučujeme alespoň provést všechny potřebné kroky (viz Postup pro zprovoznění režimu EET níže) a v den začátku evidence jen režim EET jednoduše aktivovat. Případné problémy totiž můžete nyní konzultovat s technickou podporou bez delší prodlevy.

 

dulezite_sdeleni_icon

Před zahájením postupu pro nastavení režimu EET, prosím zkontrolujte, že pokladna je připojena k internetu.

Předtím, než začnete používat Dotykačku, prodávat zboží a fiskalizovat prodeje, si prosím pečlivě ověřte správné nastavení pokladny a tiskárny. Dotykačka nenese žádnou zodpovědnost za chybné nastavení či nesprávnou fiskalizaci.

 

Postup pro zprovoznění režimu EET:

1.Získat autentizační údaje

2.Přihlásit váš podnik na stránkách Finanční správy

3.Vygenerovat certifikát

4.Nahrát certifikát do pokladny a nastavit režim EET

5.Aktivovat v pokladně režimu EET

6.Vytvořit subjekty pro prodej (fiskalizaci, neboli evidenci) v pověření (volitelné)

 

uziv_tip_icon

Rychlý postup jak nastavit a zapnout EET v Dotykačce najdete i v tomto dokumentu ke stažení:
Jak rozjet EET v Dotykačce?

 


youtubeCelý postup si můžete prohlédnout také na videu: