Offline verze a tisk příručky

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Offline verze a tisk příručky

Offline verzi příručky stáhnete z tohoto odkazu. Jde o kompilovaný soubor nápovědy, který otevřete v systémech Windows bez nutnosti instalace další aplikace. Tento soubor je vždy aktuální a odpovídá online verzi příručky. Se staženým souborem se pracuje zcela stejně, jako s online verzí. Navíc je zde možné příručku v přehledné formě vytisknout po jednotlivých hlavních kapitolách.

Díky bezpečnostnímu mechanizmu systému Windows, je stažený soubor offline příručky zablokován a není tak po jeho otevření zobrazen obsah. Odblokování je velmi jednoduché.

 

Jak odblokovat offline soubor s nápovědou?

1_icon

Najděte v počítači stažený soubor manual_dotykacka.chm a klikněte na tento soubor pravým tlačítkem myši. Z kontextové nabídky zvolte Vlastnosti.

odblokovani1

 

2_icon

V zobrazeném dialogu s vlastnostmi souboru ve spodní části zaškrtněte možnost Odblokovat. Ve starších verzích systému Windows je místo této volby stejnojmenné tlačítko. Nakonec kliknutím na tlačítko OK dialog zavřete. Nyní po otevření souboru s nápovědou již uvidíte obsah.

odblokovani2

 

Jak offline příručku vytisknout?

1_icon

Otevřete soubor manual_dotykacka.chm, v levé části označte kapitolu, kterou chcete vytisknout a klikněte na tlačítko Tisk v horním panelu.

tiskp1

 

2_icon

V otevřeném dialogu zvolte možnost Vytisknout vybraný nadpis a všechna související témata a pokračujte kliknutím na tlačítko OK. Bude zobrazen standardní dialog tisku. Tato volba vytiskne označenou kapitolu a také všechny související podkapitoly. Pokud tímto postupem označíte a vytisknete všechny hlavní kapitoly, budete mít na papíře kompletní příručku.

tiskp

 

poznamka_icon

Volba Vytisknout vybrané téma vytiskne jen kapitolu či článek na kterém se aktuálně nacházíte. Žádné podkapitoly vytištěny nebudou. Vytiskne se tedy jen text, který vidíte v pravé části okna.

nahoru