Parkování účtů

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Parkování účtů

Každý účet v Dotykačce můžete zaparkovat, tedy odložit a později se k němu vrátit. Parkování účtů je vhodné zejména v případě průběžné útraty vašich zákazníků, např. při otevření účtu v restauraci. V případě, že je aktivní mapa stolů, dochází k parkování účtů automaticky vždy k vybranému stolu. Účty jednotlivých stolů tak zůstávají otevřeny a mezitím může obsluha vytvářet další účty.

 

Jak zaparkovat účet?

1_icon

Na obrazovce s naúčtovanými položkami ťukněte na tlačítko pro zaparkování 01, případně použijte tlačítko ZPĚT 02.

parkovani1b

 

2_icon

Objeví se dialog Zaparkovat. Do tohoto dialogu můžete volitelně napsat poznámku, která se bude u zaparkovaného účtu zobrazovat. Pro zaparkování účtu ťukněte na tlačítko ULOŽIT. Účet se odloží na seznam zaparkovaných účtů. Tento seznam najdete na hlavní obrazovce v dlaždicovém menu pod tlačítkem OTEVŘENÉ (X), kdy v závorce je zobrazován počet aktuálně zaparkovaných účtů. Pokud nemáte žádný zaparkovaný účet, je na tlačítku zobrazeno ZAPARKOVAT.parkovani2otevrene

 

3_icon

Pro znovuotevření zaparkovaného účtu ťukněte na tlačítko OTEVŘENÉ (X) a vyberte si ze seznamu účet, který chcete upravit. Pokud jste k účtu napsali poznámku, je v seznamu zobrazena.

parkovani3

 

dulezite_sdeleni_icon

Jestliže není možné zaparkovaný účet upravit a používáte Mobilního číšníka je pravděpodobně v Mobilním číšníkovi aktivní. V takové případě je účet uzamčen až do doby, než bude v Mobilním číšníkovi opět zaparkován. Pro více informací se podívejte do této kapitoly.

Screenshot_2017-07-19-19-03-27

 

4_icon

Budou zobrazeny položky na tomto účtu a můžete s účtem dále pracovat a přidávat položky. Pro opětovné zaparkování znovu ťukněte na tlačítko 01. Pro uzavření účtu ťukněte na tlačítko Vystavit účet 02. Účet bude uzavřen a zmizí ze seznamu zaparkovaných. Dále ho najdete v Historii.

parkovani12b

nahoru

Parkování účtu s mapou stolů

Pokud máte aktivní Mapu stolů, vyberte nejprve stůl, naúčtujte položky a poté ťukněte na tlačítko pro zaparkování účtu. Účet bude rovnou zaparkován k danému stolu a tento stůl bude na mapě zvýrazněn fialovou barvou. Ťuknutím na stůl opět zobrazíte položky na přiřazeném účtu a můžete další produkty přidat, účet upravit či uzavřít a zaplatit.

mapa_stolu_parkovani_uctu_800_edge

nahoru