Pokladní zásuvka

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Pokladní zásuvka

» Tuto volbu najdete v Nastavení aplikace. «

Zde nastavujete chování pokladní zásuvky. Na výběr máte tři možnosti. Můžete aktivovat všechny či jen určitou možnost. Standardně jsou aktivovány všechny tři volby. Toto nastavení zajistí správné otevírání pokladní zásuvky a to buď při tisku nebo po ťuknutí na tlačítko ZAPLACENO HOTOVĚ v platebním dialogu.

Otevřít pokladní zásuvku po vytisknutí účtenky

Pokladní zásuvka se otevře jakmile vytisknete účtenku. Tisk účtenky probíhá automaticky ve chvíli, kdy stisknete tlačítko Vystavit účet na hlavní obrazovce Dotykačky. Toto chování ovlivňuje nastavení Automatický tisk účtenek v odpovídající tiskové úloze.

Otevřít pokladní zásuvku po zaplacení

Pokladní zásuvka bude otevřena až po zaplacení, tj. ve chvíli, kdy stisknete tlačítko ZAPLACENO HOTOVĚ  v platebním dialogu po vystavení účtu.

Otevřít pokladní zásuvku pouze jednou

Pokud tato volba není aktivní a jsou povoleny předchozí dvě možnosti, pokladní zásuvka bude otevřena dvakrát, při tisku účtenky i při zvolení platby.

 

uziv_tip_icon

Pokladní zásuvku můžete otevřít nejen při platbě hotovostí, ale také při placení kartou. Stačí, když aktivujete odpovídající možnost v Nastavení aplikace Dotykačka - Nastavení plateb - Nastavení platby kartou.

 

dulezite_sdeleni_icon

Pro správné fungování pokladní zásuvky je nutné nejprve připojit k pokladně tiskárnu a nastavit tisk. Pokladní zásuvka se totiž zapojuje pomocí kabelu RJ45 přímo do tiskárny, viz kapitola Sestavení pokladny.