Pokladní zásuvka

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Pokladní zásuvka

» Tuto volbu najdete v Nastavení aplikace. «

Zde nastavujete chování pokladní zásuvky. Na výběr máte 4 možnosti. Můžete aktivovat všechny či jen určitou možnost. Standardně jsou aktivovány první tři volby. Toto nastavení zajistí správné otevírání pokladní zásuvky a to buď při tisku nebo po ťuknutí na tlačítko ZAPLACENO HOTOVĚ v platebním dialogu.

Otevřít pokladní zásuvku po vytisknutí účtenky

Pokladní zásuvka se otevře jakmile vytisknete účtenku. Tisk účtenky probíhá automaticky ve chvíli, kdy stisknete tlačítko Vystavit účet na hlavní obrazovce Dotykačky. Toto chování ovlivňuje nastavení Automatický tisk účtenek v odpovídající tiskové úloze.

Otevřít pokladní zásuvku po zaplacení

Pokladní zásuvka bude otevřena až po zaplacení, tj. ve chvíli, kdy stisknete tlačítko ZAPLACENO HOTOVĚ  v platebním dialogu po vystavení účtu.

Otevřít pokladní zásuvku pouze jednou

Pokud tato volba není aktivní a jsou povoleny předchozí dvě možnosti, pokladní zásuvka bude otevřena dvakrát, při tisku účtenky i při zaplacení.

Otevřít pokladní zásuvku po výběru platební metody

Aktivací této možnosti bude otevřena pokladní zásuvka v okamžiku, kdy v platebním dialogu zvolíte platební metodu, tj. ještě před samotným provedením platby. Na vybranou platební metodu je vždy potřeba ťuknout.

Zobrazit tlačítko na otevření pokladní zásuvky

Skryje či zobrazí tlačítko pro otevření pokladní zásuvky v dlaždicovém menu na hlavní obrazovce Dotykačky. Pomocí tohoto tlačítka můžete pokladní zásuvku kdykoliv otevřít bez ohledu na pokladní činnosti.

 

uziv_tip_icon

Pokladní zásuvku můžete otevřít nejen při platbě hotovostí, ale také při placení kartou. Stačí, když aktivujete odpovídající možnost v Nastavení aplikace Dotykačka - Nastavení plateb - Nastavení platby kartou.

Pokladní zásuvka se otevře také při evidenci příjmu či výdaje do pokladny. Např. při vybrání hotovosti na nákup surovin.

 

dulezite_sdeleni_icon

Pro správné fungování pokladní zásuvky je nutné nejprve připojit k pokladně tiskárnu a nastavit tisk. Pokladní zásuvka se totiž zapojuje pomocí kabelu RJ45 přímo do tiskárny, viz kapitola Sestavení pokladny.

nahoru