Připojení čtečky čárových kódů

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Připojení čtečky čárových kódů

Čtečka čárových kódů se připojuje k dotykové pokladně prostřednictvím standardního USB portu. Po připojení čtečky k 14" palcové pokladně není nutné provádět žádné speciální nastavení. Operační systém Android po připojení čtečky jen zobrazí dialog pro výběr rozložení klávesnice. Čtečka je totiž systémem detekována jako standardní klávesnice. Tento dialog je možné potlačit jednorázovým nastavení rozložení klávesnice.

uziv_tip_icon

Jak čtečka čárových kódů usnadní práci s pokladnou se dočtete v kapitole Co lze se čtečkou dělat v Dotykačce?.

Připojení čtečky k 14" dotykové pokladně

1_icon

Připojte čtečku do jednoho ze tří USB portů na bocích dotykové pokladny. V oznamovacím panelu systému Android bude zobrazena ikona pro nastavení rozložení klávesnice. Stáhněte horní panel v pravé části a ťukněte na oznámení Výběr rozložení klávesnice.

ctecka

 

uziv_tip_icon

Do rozložení klávesnice se dostanete také kdykoliv později otevřením Nastavení systému Android, zvolením položky Jazyk a zadávání a ťuknutím na název čtečky v části Fyzická klávesnice (Honeywell Scanning and Mobility...). Viz obrázek v dalším kroku.

 

2_icon

V zobrazeném dialogu ťukněte na volbu Nastavit rozložení klávesnice.

ctecka13

 

3_icon

Ze seznamu rozložení zvolte anglické (Spojené království). Jelikož čtečka funguje jako běžná klávesnice, je nutné nastavit anglické rozložení. V případě českého rozložení budou po sejmutí čárového kódu vloženy místo čísel české znaky s diakritikou. Nebude tak fungovat vyhledávání produktů. Zvolené rozložení si systém Android zapamatuje a při dalším připojení čtečky již nebude upozornění na rozložení klávesnice zobrazeno.

clip0021

nahoru


Připojení čtečky k 8" dotykové pokladně

8“ dotyková pokladna umožňuje pomocí speciálního Y kabelu připojení externě napájených periferií. Aktuálně můžete tímto způsobem k pokladně připojit čtečku čárových kódů. Aby toto spojení správně fungovalo, je nutné nejprve v nastavení systému Android v části Zabezpečení, deaktivovat volbu Vypnout OTG ACA. Teprve nyní můžete prostřednictvím Y kabelu připojit napájení a čtečku.

 

1_icon

Na hlavní obrazovce otevřete přehled nainstalovaných aplikací.

y1

 

2_icon

V přehledu ťukněte na položku Nastavení. Tím se dostanete do nastavení systému Android.

y23

 

3_icon

Nyní zvolte Zabezpečení a na stránce s možnostmi zabezpečení deaktivujte volbu Vypnout OTG ACA.

y3

y4

 

4_icon

Připojte Y kabel do micro USB portu pokladny. Do USB konektoru (samec) na delší části kabelu připojte napájecí adaptér. Do druhého USB konektoru (samice) na kratší části kabelu připojte čtečku čárových kódů. Díky speciálnímu Y kabelu tak bude pokladna stále napájena.

Schema zapojeni 8 male

nahoru

Nastavení rozložení klávesnice

Zde je postup totožný jako v předchozím postupu pro 14" pokladnu, jen zobrazené oznámení vypadá mírně odlišně. Pro nastavení rozložení tedy opět stáhněte pomocí gesta horní panel a zvolte Výběr rozložení klávesnice. V další kroku potom pro připojenou čtečku zvolte anglické rozložení klávesnice.

ctecka2

nahoru