Prodej s sebou (Take away)

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Prodej s sebou (Take away)

takeawayDotykačka umožňuje u zvoleného produktu nastavit speciální štítek, na jehož základě vám dá při prodeji na výběr, zda produkt prodáváte na místě nebo s sebou. Taktéž je možné u tohoto štítku specifikovat sazbu DPH použitou u prodejů s sebou. Mimo tohoto štítku je možné využívat ještě další štítky, možnosti ostatních štítků jsou popsány v samostatné kapitole.

 

Jak nastavit produkt prodávaný s sebou (Take away)?

1_icon

Ve Správě položek ťukněte na produkt, který budete prodávat také s sebou. V nastavení produktu v části Poznámky a štítky přidejte do pole Nový štítek 1 text -ta-15, kdy číslo 15 značí požadovanou sazbu DPH tj. v tomto případě 15 %.

take_away1

 

2_icon

Nyní ťukněte na dotykové klávesnici na HOTOVO, štítek se k produktu přidá a zvýrazní. Nezapomeňte nastavení uložit ťuknutím na ULOŽIT 2 vpravo nahoře.

take_away2

 

3_icon

Jakmile vystavíte účet s takto oštítkovaným produktem, objeví se nabídka druh prodeje. Pokud zvolíte S sebou, bude k produktu připočítána nastavená sazba DPH.

take_away34

 

uziv_tip_icon

Není možné na jednom účtu kombinovat prodej Tady a S sebou. Dialog druh prodeje se totiž vždy vztahuje na všechny produkty se štítkem -ta-15, které jsou na jednom účtu. Nelze tedy pro jeden produkt se štítkem zvolit Tady a pro další S sebou.

nahoru