Průvodce hlavní obrazovkou

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Průvodce hlavní obrazovkou

Níže najdete interaktivní mapy uživatelského rozhraní Dotykačky - hlavní obrazovky a postranního menu. Pokud umístíte kurzor myši nad obrázek, zobrazí se popis jednotlivých položek, tlačítek a ikon. Najeďte myší nad položku, která Vás zajímá a dozvíte se k čemu slouží. U vybraných položek pak kliknutím přejdete do související kapitoly.

ui_hand3

 

Hlavní obrazovka

Podržte kurzor myši nad vybranou položkou. Pokud je v informační bublině text se třemi tečkami, kliknutím otevřete související kapitolu.

ui_komplet_small

 

poznamka_icon

V případě, že jste v průvodci aktivací zvolili druh provozu Obchod, bude standardně místo dlaždic s jednotlivými produkty zobrazena PLU klávesnice pro okamžitý (rychlý) prodej. Více informací o okamžitém prodeji najdete v této kapitole.

nahoru


Postranní menu

Pomocí Postranního menu vstoupíte do pokročilého nastavení Dotykačky či k přehledům tržeb nebo reportům.  Najdete zde také volbu Správa položek, která slouží pro vytvoření produktů a jejich kategorií. Ťuknutím na položku Licence v zápatí otevřete dialog s podrobnostmi o použité licenci.

Podržte kurzor myši nad vybranou položkou. Pokud je v informační bublině text se třemi tečkami, kliknutím otevřete související kapitolu.menu_main


Ve spodní části menu najdete mj. informaci o licenci a fiskalizaci (evidenci) dokladů. Pokud nemáte nastaven režim EET, najdete zde položku Nastavit EET pro jeho nastavení 01, v opačném případě se zobrazuje stav fiskalizace (evidence) dokladů.

Pokud je vše v pořádku a všechny doklady byly fiskalizovány (zaevidovány), bude zobrazena informace Všechny doklady fiskalizovány 02.

Pokud došlo k chybě a některé doklady fiskalizovány (evidovány) nebyly, zobrazí se možnost Fiskalizovat doklady 03. Zvolením možnosti Fiskalizovat doklady proběhne nový pokus o fiskalizaci (evidenci) VŠECH nefiskalizovaných (neevidovaných) dokladů.


menu_bottom1
menu_bottom2
menu_bottom3

nahoru


Licence

Ťuknutím na položku Licence v postranním menu otevřete dialog zobrazující typ licence, platnost a použitý licenční klíč. Otevřením tohoto dialogu také dojde k opětovnému ověření licence. To je vhodné např., pokud jste provedli změnu typu licence a chcete, aby se změněná licence propsala na pokladnu.

Pomocí tlačítka LICENČNÍ KLÍČ spustíte průvodce aktivací a můžete změnit zadaný licenční klíč platný pro tuto pokladnu.

Screenshot_2017-05-31-19-03-32

 

Pokud se vaše licence blíží expiraci, budete na tuto skutečnost při každém otevření Dotykačky upozorněni. Jakmile si zakoupíte licenci na další období a dojde k ověření licence, tato informace zmizí. Pro ruční ověření stačí otevřít výše uvedený dialog Licence.

Screenshot_2017-05-31-18-56-19

nahoru