Rozdělení účtu

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Rozdělení účtu

Volba Rozdělit položky umožňuje více kusů od jednoho produktu na účtu rozdělit na nový účet či stůl (pokud je aktivní mapa stolů).

Příklad:
Na účtu máte 4x Sekanou s kaší a potřebujete tuto položku rozdělit na dva samostatné účty (stoly), kdy na každém účtu (stolu) bude toto jídlo 2x.

Jak rozdělit položky na účtu?

1_icon

Jakmile ťuknete na na Rozdělit položky zobrazí se u jednotlivých položek na účtu tlačítka + - 01. Nyní tlačítkem + volíte kolik kusů (jednotek) z položky přesunete na nový účet či stůl. Po zvolení přesouvaného množství volbu potvrďte ťuknutím na tlačítko 02. Na obrázku níže jsme z původního účtu s 2 kusy chlebíčku oddělili 1 kus. Tlačítkem 03 operaci zrušíte.

rozdeleni_uctu1

 

2_icon

Nyní se zobrazí dialog se dvěma možnostmi:

Uzavřít účet s vybranými položkami a platba - Vytvoří se nový účet s vybranými položkami a bude rovnou zobrazen platební dialog. Tento účet bude po zaplacení či nezaplacení uzavřen (nebude zaparkován) a naleznete pod tlačítkem HISTORIE na hlavní obrazovce Dotykačky.

Vytvořit nový zaparkovaný účet - Vytvoří se nový účet s vybranými položkami a bude automaticky zaparkován. Tento účet naleznete pod tlačítkem OTEVŘENÉ na hlavní obrazovce Dotykačky a můžete do něho dále přidávat položky.

rozdeleni_uctu2

nahoru

Jak rozdělit položky na účtu na více stolů?

1_icon

Předpokladem je aktivní mapa stolů a zaparkovaný účet na konkrétním stole. V mapě stolů nyní vyberte stůl se zaparkovaným účtem, zobrazí se přehled naúčtovaných produktů. Nyní stejným způsobem jako výše rozdělte položky na účtu a zvolte Vytvořit nový zaparkovaný účet. Zobrazí se dialog pro výběr stolu. Ťuknutím na zobrazený seznam stolů rozdělené položky přesunete na zvolený stůl. U stolu bude tedy vytvořen účet a zaparkován.

parkovani2

 

2_icon

Pokud vyberete stůl, který již má aktivní účet (fialově označené stoly), zobrazí se dialog Stůl je obsazen. V tomto dialog můžete zvolit, zda chcete rozdělené položky přidat k současnému aktivnímu účtu (Spojit s otevřeným účtem) nebo založit k vybranému stolu další nový účet (Založit nový účet).

stul2

 

3_icon

Jestliže jste u stolu s aktivním účtem založili nový účet, ťuknutím na tento stůl bude zobrazena nabídka s výběrem účtů. Ťuknutím na zvolený účet v tomto přehledu pak zobrazíte jeho podrobnosti.

clip0119

nahoru