Zabezpečení pokladny

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Zabezpečení pokladny

Mimo definování uživatelských práv k jednotlivých aplikacím (Dotykačka a Sklad) můžete zabezpečit také prostředí pokladny (tabletu).

Přímo na pokladně definujete, jaké aplikace mohou uživatelé spouštět. Tyto aplikace budou zobrazeny na ploše systému Android. Pro přístup k ostatním aplikacím je pak nutné zadat PIN. Stejně tak můžete chránit PINem nastavení systému Android. Tato nastavení jsou však platná pro všechny uživatele (zaměstnance), kteří s pokladnou pracují.
 

dulezite_sdeleni_icon

PIN je standardně nastaven z výroby a není možné ho uživatelsky změnit. Jaký je PIN k vaší pokladně Vám sdělíme na technické podpoře.

 

Jak nastavit k jakým aplikacím mají uživatelé přístup?

1_icon

Na ploše systému Android s ikonami jednotlivých aplikací ťukněte na ikonku ozubeného kola vpravo dole.

zabezpeceni

 

2_icon

Otevře se stránka s nastavením přístupu k aplikacím. Aktivací voleb 02 a 03 nastavíte PIN pro aplikace či také pro vstup do nastavení systému Android. Pro nastavení povolených aplikací ťukněte na Seznam zobrazovaných aplikací 01.

zabezpeceni3

 

3_icon

V seznamu ťukněte na aplikace, které chcete povolit. K označeným aplikacím budou mít uživatelé přístup a budou zobrazené na ploše. Pro spuštění ostatních neoznačených aplikací bude nutné zadat PIN. Nastavení není nutné nijak ukládat.

zabezpeceni2

 

Nyní bude nutné pro vstup do seznamu aplikací zadat PIN. Přímo spouštět půjdou pouze aplikace zobrazené na ploše systému Android. Tj. aplikace, které jste v předchozím kroku povolili.

zabezpeceni4

 

poznamka_icon

K aplikacím vyžadovaným pro chod dotykové pokladny není možné zabezpečit přístup pomocí PINu. V seznamu jsou tyto aplikace již implicitně označeny.