Zabezpečení účtu

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Zabezpečení účtu

Každý uživatelský účet zabezpečíte definováním číselného kódu (PINu) ve vlastnostech účtu. Pokud má účet nastavený PIN, je nutné ho pro přihlášení vždy zadat. Takto zabezpečený účet tak nebude moci použít uživatel (zaměstnanec), který PIN nezná. PIN nastavíte ve vlastnostech každého zákaznického účtu. Jestliže PIN zapomenete, je možné ho změnit ve Vzdálené správě.

V samostatném nastavení můžete také definovat, k jakým aplikacím v rámci pokladny budou mít uživatelé přístup. Toto nastavení je platné pro všechny uživatele. Pro více informací a postup se podívejte do této kapitoly.

 

dulezite_sdeleni_icon

Jestliže uživatel zapomene svůj PIN pro přihlášení k pokladně, lze ho změnit ve Vzdálené správě. Viz také tento článek v databázi znalostí.

 

Jak nastavit ochranu účtu PINem?

1_icon

Ťukněte na zvolený účet, tím otevřete jeho vlastnosti. V části ZMĚNA PINU ťukněte do pole PIN a na číselné klávesnici zadejte čtyřmístný PIN pro tento účet. Nakonec nezapomeňte aktivovat volbu Přístup vyžaduje vždy PIN a nastavení uložte.

ucty45

 

2_icon

Nyní se vraťte na hlavní obrazovku Dotykačky a ťukněte na tlačítko ODHLÁSIT. Zobrazí se přihlašovací dialog. Pro přihlášení stačí rovnou zadat na číselné klávesnici nastavený PIN 01 a ťuknout na tlačítko Hotovo 02.

ucty9

 

uziv_tip_icon

Lze nastavit, aby vždy po zavření aplikace Dotykačka bylo vyžadováno přihlášení PINem. Pokud tedy z aplikace odejdete a poté ji znovu spustíte, bude zobrazen výše uvedený přihlašovací dialog. Tuto možnost najdete v Nastavení aplikace v části Bezpečnostní nastavení.

nahoru