API a Dotykačka

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

API a Dotykačka

API je rozhraní pro programování aplikací, které umožní vašemu e-shopu, účetnímu či rezervačnímu systému, případně jinému informačnímu systému, komunikovat přes server s vaší Dotykačkou. To znamená synchronizaci vybraných dat, aby byla aktuální a použitelná pro konkrétní informační systém.

Pro API je k dispozici také knihovna PHP, jde však o knihovnu třetí strany. Při problémech s knihovnou se prosím obracejte na společnost Devix.

Jako příklad lze uvést automatické přenášení účetních dat z Dotykačky do účetního systému tak, aby účetní oddělení nemuselo přepisovat pořízené tržby.

Vzhledem k tomu, že pro komunikaci s tímto rozhraním bude nutné modifikovat váš informační systém, je třeba nejdříve kontaktovat dodavatele tohoto systému (e-shopu či účetního systému), kde poté programátor provede požadované změny.

Z toho důvodu je také tato příručka určena jednak jako všeobecný přehled o tom, co Dotykačka API umí, hlavně pak jako základní návodka pro toho, kdo bude systém nastavovat pro komunikaci s tímto API.

 

clip0001

 

 

uziv_tip_icon

Stav rozhraní API je možné sledovat na stránce https://status.dotykacka.cz. Sledování životních funkcí API rozhraní lze také jednoduše ověřováním stránky api.dotykacka.cz.

 

Poslední aktualizace: 03.10.2019