Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

K terminálu Dotypay lze na našem e-shopu zakoupit dokovací stanici. V nabídce jsou dva typy dokovací stanice:

Běžná s podporou nabíjení

Rozšířená s podporou Wifi a porty USB a ETHERNET

 

Dokovací stanice s Wifi umí vytvořit vlastní bezdrátovou síť pro bezpečné a stabilní připojení terminálu Dotypay. Připojení dokovací stanice k aktivnímu prvku je zajištěno prostřednictvím síťového kabelu ETHERNET. Stanice je tedy k vaší síti připojena kabelem a tuto síť pak distribuuje formou vlastní Wifi. Wifi síť generovaná stanicí je však určena jen pro terminály Dotypay, které se k této síti připojí automaticky. Jiné zařízení s touto síti komunikovat nedokáže.

Jak tuto stanici nastavit je ukázáno níže. Uvedený postup vychází z originální anglické příručky výrobce, kterou najdete v balení nebo stáhnete ve formátu .pdf z tohoto odkazu.

clip0700

 

Konfigurace dokovací stanice s Wifi

Nejprve je potřeba dokovací stanici spárovat s platebním terminálem Dotypay. V druhém kroku je pak možné nastavit síťové parametry. Poté bude dokovací stanice komunikovat s terminálem Dotypay (APOS A8). Nejprve však zapněte základnu (do konektoru POWER na spodní straně zasuňte koncovku od adaptéru terminálu Dotypay) a po 30 sekundách zkontrolujte stav kontrolky na  levé straně. Pokud svítí červeně, znamená to, že základna je k dispozici pro párování a připojení.

Pokud na vašem routeru běží DHCP, stačí do Wifi dokovací stanice připojit síťový kabel od tohoto routeru a spárovat ji s terminálem Dotypay. Nic dalšího zpravidla potřeba není. Dokovací stanice si načte síťové parametry z routeru a vytvoří bezdrátovou síť, ke které se terminál Dotypay po spárování automaticky připojí. Volitelně lze samozřejmě síťové parametry v dokovací stanici zobrazit či nastavit ručně. IP adresu, kterou dokovací stanice dostane, potřebujete znát pro správné nastavení Ovladače platebního terminálu na pokladně. To v případě, že zařízení Dotypay využíváte jako externí platební terminál a pokladnu provozujete na jiném zařízení. Vše je popsáno níže.

nahoru

+1. krok: Párování a připojení stanice k terminálu Dotypay

+2. krok: Nastavení / komtrola parametrů sítě

+3. krok: Konfigurace Ovladače platebního terminálu

nahoruTato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2023 Dotykačka ČR s.r.o.

  


Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC