El. dodací listy

<< Klikněte pro zobrazení kapitol >>

El. dodací listy

Navigace:  Vzdálená správa > Panel záložek > Sklady >

» Dostupné pouze v Dotykačce NAPLNO a vyšší. «

Dotykačka nabízí vlastní formát pro elektronické dodací listy a remitendy. Tento .xml formát je určen primárně pro dodavatele, kteří ho mohou integrovat a nabídnout tak svým zákazníkům jednoduché naskladnění na základě elektronického dodacího listu či úpravu skladových zásob na základě remitendy. Mimo vlastního formátu je dále podporován import dodacích listů GECO a Markeeta.

Remitendy či el. dodací listy je možné nahrávat také automaticky prostřednictvím EDI. Na jejich základě se v aplikaci Sklad zobrazí žádost o naskladnění, kterou pouze potvrdíte. Druhou možností je .xml soubor ve správném formátu nahrát ručně prostřednictvím Vzdálené správy. To je vhodné v případě, kdy obdržíte dodací list / remitendu e-mailem či chcete sami využívat možnost úpravy skladových zásob dle el. dodacího listu nebo remitendy.

Struktura souboru je uvedena níže. Pro nahrání elektronického dodacího listu / remitendy vyberte nejprve cílovou pokladnu 01, pak klikněte do oblasti 02 a vyberte soubor pro nahrání. Soubor lze také do této oblasti jednoduše přetáhnout. Soubor bude okamžitě nahrán a zpracován.

Všechny nahrané soubory pak budou zobrazeny v části 04 odkud je možné je také stáhnout ve formátu .xml. Kliknutím na sloupečky v záhlaví záznamy seřadíte. Stav nahrání naleznete ve sloupečku ID dokumentu ( Nový  /  Otevřený  /  Naskladěný ). Dále lze zobrazené záznamy v části 03 filtrovat dle pokladny a typu (Dodací list (nákup) / Remitenda) a právě stavu. Ukázkový elektronický dodací list je možné stáhnout kliknutím na STÁHNOUT ŠABLONU 04.

clip0091

 

dulezite_sdeleni_icon

Vždy po ručním nahrání souboru nezapomeňte přejít do aplikace Sklad na pokladně a zde skladové změny potvrdit. Tento postup je popsán v této kapitole.

nahoru

-Struktura elektronického dodacího listu

nahoru