Import produktů z O2 eKasy

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Import produktů z O2 eKasy

Navigace:  Vzdálená správa > Hromadný import / export >

Tato kapitola vás provede krok za krokem ukázkovým importem produktů z eKasy prostřednictvím Vzdálené správy. Na základě tohoto postupu zvládnete provést import vlastními silami. Tento postup je určen pro ty, kteří ještě nemají v Dotykačce žádné produkty a dříve využívali O2 eKasu. Typicky ho tedy využijete pro první naplnění pokladny Dotykačka novými položkami.

 

Jak naimportovat produkty z eKasy do Dotykačky

1_icon

Přihlaste se do eKanceláře a vyberte pokladnu, ze které chcete stáhnout produkty (zboží). Přejděte do Nastavení, zvolte položku Obecné nastavení a poté u exportu dat z pokladny klikněte na tlačítko Exportovat. Získáte tak export produktů z eKasy ve formátu .f1t. Soubor uložte do počítače.

Postup exportu se může lišit v závislosti na tom, jakou verzi eKasy máte. Pro přesný postup se prosím obraťte na podporu O2.

ekasa1

 

2_icon

Přihlaste se do Vzdálené správy Dotykačka a přejděte na záložku Seznamy » Produkty 01. V pravém horním rohu stránky klikněte na tlačítko Import 02. Typ importu nastavte na Produkty a kódování vstupního souboru na Windows-1250 03. Tlačítkem Vybrat... 04 zvolte uložený vyexportovaný soubor z eKasy. Nakonec tlačítkem Nahrát soubor nahrajte do Vzdálené správy.

clip0599

 

3_icon

Pod importním dialogem by se měly objevit importované produkty. Po synchronizaci se nové produkty objeví také v pokladně Dotykačka.

clip0600

 

Při importu nových produktů do pokladny dostane každý produkt jedinečné číslo (productId). Toto číslo slouží pro pozdější aktualizaci shodného záznamu. Pokud si tedy naimportované produkty z pokladny vyexportujete a v souboru změníte vlastnosti produktu s productId 6351216842362154, budou změny tohoto produktu při dalším importu přeneseny do pokladny. Díky existujícímu productId pokladna pozná, že se jedná o stávající produkt. Pokud hodnotu ve sloupci productId vymažete, bude do pokladny založen produkt nový.

nahoru