Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

» Dostupné pouze v Dotykačce NAPLNO a vyšší. «

icon_inventura

 

Na záložce Sklady » Seznam inventur najdete přehled všech provedených inventur seřazených podle data. Inventurou myslíme určení aktuálních skladových zásob (množství na skladě) u každého produktu.

Tlačítky 01 vyexportujete zobrazené přesuny do Excel tabulky nebo .csv souboru. Pomocí rozbalovacího menu 03 omezíte přehled jen na vybraný sklad. Podrobnosti vybrané inventury (report z provedené inventury včetně původního množství zboží před inventurou) zobrazíte ťuknutím na tlačítko Detaily 04. Inventuru zahájíte ťuknutím na tlačítko Inventura 02.

skladyvs6

 

uziv_tip_icon

Inventuru můžete provést také přímo v dotykové pokladně v aplikaci Sklad. Více informací naleznete v této kapitole.

nahoru

Jak provést inventuru?

1_icon

Ťukněte na záložku Sklady a poté Seznam inventur. Zobrazí se dialog pro provedení inventury. Zde máte 3 možnosti jak inventuru provést:

1.Import inventury

2.Kompletní inventura všech produktů

3.Částečná inventura produktů ve zvolených kategoriích

4.Částečná inventura produktů s vybranými štítky.

2017-03-16_155257

 

2_icon

Nejprve zvolte z horního menu sklad, pro který chcete provést inventuru. Inventuru můžete provést importem .csv souboru s informacemi o skladovém množství jednotlivých produktů nebo ručně. Tlačítkem 01 zobrazíte možnosti importu. Pro postup importu inventury se podívejte do této kapitoly.

Kompletní ruční zahájíte tlačítkem Začít Inventuru 02. Pokud chcete provést Inventuru produktů jen ve vybraných kategoriích, vyberte v části 03 kategorie a klikněte na tlačítko 04. Stejný postup platí i pro štítky. Nejprve zvolte v dolní části štítky a poté začněte inventuru.

nahoru

Provádíme inventuru...

1_icon

Jakmile ťuknete na tlačítko Začít inventuru, otevře se stránka s přehledem všech nebo jen vybraných produktů. To podle toho, zda jste zvolili v předchozím kroku kompletní či částečnou inventuru. V přehledu vidíte u každého produktu aktuální skladové množství. Do pole 01 vždy doplňte nové množství pro každý produkt, kladné nebo záporné. Na nový řádek do dalšího pole se jednoduše přesunete pomocí klávesy TAB. Na stránce s přehledem produktů nejdete také pole pro hledání. Produkty můžete vyhledávat podle názvu, EAN a PLU kódů. Ke každé prováděné inventuře můžete přidat vlastní poznámku. Změny v inventuře se pravidelně ukládají, což je indikováno objevující se ikonkou diskety v záhlaví.

V záhlaví také najdete tlačítko 02 pro zobrazení aktuálního stavu skladu. Pokud toto tlačítko nestisknete, budete provádět tzv. slepou inventuru. Zobrazení aktuálního stavu skladu lze samozřejmě určitým uživatelům zakázat prostřednictvím uživatelských práv.

Tlačítko 03 slouží pro tisk stránky s inventurou. Kliknutím na tlačítko 04 otevřete pokročilé možnosti s tlačítky 05 pro nastavení všech skladových zásob na nulu nebo pro vytvoření inventury s aktuálními skladovými zásobami (tlačítko Kopírovat stav skladu). Tyto operace je vhodné provést, pokud se chystáte přenést Dotykačku na nové pokladní zařízení, např. po reklamaci pokladny. Do nové pokladny se tak přenesou jen aktuální skladová data a přenos dat (nahrazení pokladny) bude rychlejší.

skladyvs78

 

2_icon

Když doplníte množství do všech produktů, ťukněte na tlačítko Provést inventuru 07 ve spodní části stránky pod přehledem produktů, tím nové skladové množství uložíte a inventura je dokončena. Rozpracovanou inventuru lze zrušit tlačítkem 08. Jestliže potřebujete inventuru dokončit později, uložte její aktuální stav tlačítkem 06, kdy zároveň dojde také k ukončení inventury.

 

dulezite_sdeleni_icon

Rozpracovaná inventura

Pokud inventuru nedokončíte, či omylem zavřete prohlížeč nebo ťuknete jinam, poslední stav inventury se automaticky uloží. Uložené inventury pak najdete na úvodní stránce inventur. Pro pokračování stačí na uloženou inventuru kliknout a můžete pokračovat. Nový stav skladových zásob se propíše až po úplném dokončení uložené inventury.

Rozpracovaná inventura se ukládá lokálně do vašeho počítače. Uložené inventury jsou tedy přístupné jen pro zařízení (počítač a prohlížeč), ze kterého byl uživatel přihlášen do Vzdálené správy a inventuru prováděl. Jakmile v prohlížeči vymažete mezipaměť (cache), rozpracované inventury nebudou k dispozici.

clip0009

nahoru


 

Hodnota rozdílu v nákupní a prodejní ceně

Na stránce s přehledem produktů pro inventuru je zobrazována hodnota rozdílu v nákupní ceně (Cena rozdílu NC). Ta je vypočítána součtem aktuálních počtů daného produktu na skladě a jeho nákupních cen. Stejně tak hodnota rozdílu v prodejní ceně (Cena rozdílu PC) je vypočítána součtem produktů na skladě a jejich prodejních cen.

Příklad:

1.Nakoupíte 100 ks produktu s nákupní cenou 10 Kč / ks

2.Za dva dny zbývá ve skladu 50 ks produktu s nákupní cenou 10 Kč / ks

3.Další den nakoupíte 10 ks stejného produktu za 5 Kč / ks

Zobrazená cena rozdílu nákupní ceny u tohoto produktu tedy bude:

(50 x 10) + (10 x 5) = 550 : 60 = 9,1 Kč

 

Rozdíl prodejní ceny

V přehledu produktů pro inventuru se dále zobrazuje, na základě zadaného stavu skladu, také vypočítaný rozdíl v prodejních cenách (Finanční rozdíl v PC) založený na stavu předchozí inventury se započítáním odpisů a naskladnění. Rozdíl prodejní ceny je získán pomocí tohoto vzorečku:

(Stav skladu při předchozí inventuře - Aktuální stav skladu - Odpisy + Naskladnění) * Prodejní cena položky bez DPH.

nahoruTato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2023 Dotykačka ČR s.r.o.

  


Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC