Slevové skupiny

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Slevové skupiny

Navigace:  Práce s pokladnou > Nastavení aplikace >

Slevové skupiny slouží k přiřazení trvalé slevy k zákaznickým účtům. Můžete si vytvořit libovolné množství slevových skupin s různými slevami. Každou slevovou skupinu pojmenujete a zadáte výši slevy v procentech. Pokud má zákazník přiřazenou slevovou skupinu, bude nastavená sleva automaticky aplikována na každou položku účtu, který tomuto zákazníkovi přiřadíte.

 

Jak vytvořit a aplikovat slevovou skupinu?

1_icon

V části Slevové skupiny ťukněte na tlačítko + 01. Tím otevřete dialog pro vytvoření nové slevové skupiny.

sleva1

 

2_icon

Do pole 02 zadejte název slevové skupiny a do pole 03 zadejte číslo, které bude představovat slevu v procentech (např. pro slevu 5 % napište číslo 5). Volbu Zobrazovat v hlavní nabídce ponechte aktivní, jinak by slevová skupina nebyla v nastavení zákaznických účtů dostupná. Nakonec vše uložte ťuknutím na tlačítko Uložit.

sleva2

 

3_icon

Nyní se budou slevové skupiny zobrazovat ve vlastnostech zákaznického účtu. Zde můžete z rozbalovacího menu vybrat a přiřadit slevovou skupinu danému zákazníkovi.

sleva4

 

4_icon

Jakmile nyní zákazníka přiřadíte k účtu, bude automaticky aplikována sleva z nastavené slevové skupiny.

sleva3

 

dulezite_sdeleni_icon

Vytvořené slevové skupiny zatím není možné mazat. Slevovou skupinu, kterou již nechcete používat skryjte deaktivací volby Zobrazovat v hlavní nabídce, případně ji přepište jinou slevou.

nahoru