SumUp

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

SumUp

Navigace:  Příprava pokladny > Připojení periferií > Připojení a konfigurace platebního terminálu >

clip0058K vybraným dotykovým pokladnám je možné, mimo standardních platebních terminálů, připojit také terminál SumUp. Terminál SumUp získáte bez měsíčního paušálu a bez smlouvy po registraci na těchto stránkách. Při registraci je nutné zadat adresu pro doručení terminálu, platební informace a taktéž informace o vaší společnosti.

Níže najdete postup, jak platební terminál SumUp objednat a poté nastavit Dotykačku tak, aby s terminálem komunikovala. Po správném nastavení uvidíte SumUp jednoduše jako další platební metodu, pomocí které provedete standardní zaplacení účtu v platebním dialogu.
 

poznamka_icon

Terminál SumUp je aktuálně podporován u 8", 10" a 5" dotykové pokladny a podporuje ho také Mobilní číšník. Pro podporu u 14" pokladny je nutné nahrát novou verzi firmwaru (netýká se nově objednaných pokladen). Pokud chcete používat SumUp společně s  vaší stávající 14" pokladnou, kontaktuje nás prosím. 15" pokladna SumUp prozatím nepodporuje!

dulezite_sdeleni_icon

Terminál nepárujte s pokladnou jako standardní bluetooth zařízení v nastavení systému Android. Pokud ho standardním postupem spárujete, nebude možné ho propojit s pokladnou.

 

 

Terminál SumUp ještě nevlastním

1_icon

Jděte na tuto stránku a klikněte na tlačítko Začněte hned teď. Získáte tak platební terminál SumUp Air za nižší cenu. Přejděte dále k pokladně, vyplňte vaši e-mailovou adresu a zvolte si přihlašovací heslo. Těmito údaji bude reprezentován váš SumUp účet, proto si je zapamatujte, budete je potřebovat pro nastavení pokladny, až vám terminál přijde. Pro vytvoření SumUp účtu je nutné souhlasit s obchodními podmínkami společnosti a se zpracováním osobních údajů.

2018-11-27_141011

 

2_icon

Dále je nutné zadat adresu pro doručení a platební údaje pro zaplacení. Po realizaci platby obdržíte platební terminál na zadanou adresu. Jako poslední krok pak doplňte do svého profilu údaje o vaší společnosti, osobní údaje a bankovní údaje pro poukazování plateb. To je vše.

2018-11-27_141235

 

3_icon

Jakmile platební terminál SumUp získáte, pokračujte kroky uvedenými níže.

nahoru


Již mám platební terminál SumUp

Pro komunikaci Dotykačky s terminálem SumUp slouží Ovladač SumUp®, který je nutné nejprve do pokladny nainstalovat prostřednictvím aplikace Dotykačka Marketplace. Po instalaci se SumUp objeví v pokladně jako další možná platební metoda. Tuto metodu stačí aktivovat a přihlásit se ke svému SumUp účtu. Níže je uveden celý postup v jednotlivých krocích:
 

1_icon

Z hlavní obrazovky dotykové pokladny otevřete aplikaci Dotykačka Marketplace, najděte Ovladač SumUp® a ťukněte na tlačítko INSTALOVAT. Počkejte na dokončení instalace.

clip0083

 

2_icon

Nyní otevřete pokladní aplikaci Dotykačka, přejděte do Nastavení aplikace a ťukněte na položku Nastavení plateb. Mezi platebními metodami uvidíte i volbu SumUp, aktivujte ji a poté ťukněte na Nastavení SumUp®.

clip0084

 

3_icon

Volba Nastavení SumUp® obsahuje jednu jedinou možnost a tou je tlačítko PŘIHLÁSIT SE. Ťukněte tedy na toto tlačítko a zadejte vaše přihlašovací údaje k SumUp účtu. Přihlašovací údaje jste si zvolili při objednávce platebního terminálu.

clip0086

 

4_icon

Po přihlášení ovladač vyhledá terminál a bude zobrazen dialog s číslicemi. Tyto číslice musí odpovídat posledním číslům na štítku na spodní straně terminálu. Jakmile toto potvrdíte, bude se pokladna automaticky připojovat ke zvolenému terminálu.

clip0087

nahoru

uziv_tip_icon

Terminál je možné změnit či opětovně připojit i kdykoliv později v Nastavení SumUp®, pomocí tlačítka ZMĚNIT ZAŘÍZENÍ. To je vhodné v případě, že si třeba pořídíte nový terminál nebo dojde k odpojení původního.

clip0092

 
Pro vyhledání nového zařízení pak stačí ťuknout na zobrazený terminál.

clip0093

 

5_icon

Jestliže jste vše provedli správně, bude v platebním dialogu k dispozici nová platební metoda SumUp. Pro zaplacení účtu kartou s využitím SumUp platebního terminálu na ni jednoduše ťukněte. Dotykačka se následně spojí s platebním terminálem a inicializuje platbu kartou.

Pokud potřebujete probíhající platbu stornovat, krátce stiskněte vypínací tlačítko na pravém boku terminálu. Dojde tak ke zrušení transakce. Již proběhlou platbu je možné refundovat po přihlášení do svého účtu na stránkách SumUp.

clip0085

clip0608

 

poznamka_icon

Pro komunikaci mezi pokladnou a platebním terminálem SumUp se používá Bluetooth. Připojení terminálu k pokladně tedy není závislé na síťovém pokrytí vaší provozovny. Terminál SumUp není nutné předem spárovat s pokladnou. Spárování se provede zvolením terminálu (krok 4 uvedený výše) po přihlášení přímo v ovladači.

nahoru