Účetnictví TRIVI

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Účetnictví TRIVI

Navigace:  Služby a rozšíření >

Pro účetní systém TRIVI je vhodné v pokladně rozdělit prodávané položky na produkty a služby. To jednoduše provedete ve Vzdálené správě pomocí funkce Hromadný výběr, kdy vybraným položkám nastavíte štítky  Trivi - produkty  a  Trivi - služby . Podle těchto štítků pak v účetním systému poznáte, zda se jedná o produkt (např. jídlo či jiné výrobky) nebo o službu (např. rozvoz apod.).

Je důležité, abyste podle těchto štítků jednoznačně odlišili běžné produkty a služby.

 

Jak hromadně označit položky štítky?

1_icon

Přihlaste se do Vzdálené správy a přejděte na záložku Seznamy » Produkty. V hlavičce stránky klikněte na tlačítko Hromadný výběr.

clip0109

 

2_icon

Pomocí menu v horní části stránky omezte položky jen na vybranou kategorii (pokud máte zvlášť kategorii pro služby a zvlášť pro ostatní produkty) a tlačítky 01 je označte pro úpravu. Označené položky se objeví v seznamu na pravé straně. Položky v seznamu budete moci v dalším kroku hromadně upravit a přidat k nim odpovídající štítek..

Jakmile budete mít vybrány veškeré položky jako služby, klikněte na tlačítko Upravit 02. Všechny položky lze pak označit pro úpravu tlačítkem 03.

clip0110

 

3_icon

Nyní se otevře stránka s vlastnostmi, které lze hromadně upravit. Zaškrtněte políčko 04 v části Štítky a do sousedícího pole napište Trivi - služby a stiskněte klávesu ENTER. Do pole se vloží stejnojmenný štítek 05. Pokud ho zadáte chybně, můžete ho křížkem vymazat a zadat znovu. Nakonec klikněte na tlačítko 06 Uložit. Zadaný štítek se automaticky doplní ke všem položkám vybraným v předchozím kroku.

clip0111

 

4_icon

Shodným postupem pak vložte odpovídající štítek i pro prodávané položky, které jsou běžnými produkty.

nahoru