Výroba

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Výroba

Navigace:  Vzdálená správa > Panel záložek > Sklady > Stavy skladů >

Výroba je zvláštní typ naskladnění, kdy odtěžování neprobíhá standardně při prodeji, ale jen při naskladnění (výrobě) produktu. Jde typicky třeba o chlebíčky nebo dezerty nebo jiné výrobky, které vyrábíte na provozovně. Výrobu v pokladně zařídíte v aplikaci Sklad. Níže si ukážeme, jak vyrobit šunkový chlebíček ve Vzdálené správě.

 

1_icon

Nejprve je nutné správně nastavit a označit produkt, který bude odtěžován při výrobě. Měli byste mít tedy např. vytvořený produkt Šunkový chlebíček, včetně nastavených surovin pro odtěžování. Aby byl produkt odtěžován jen při výrobě, otevřete jeho vlastnosti a na záložce Sklady aktivujte volbu Vyráběná položka. Nezapomeňte změny uložit.

clip0622

 

2_icon

Nyní můžeme produkt vyrobit. Přejděte v levém seznamu záložek Sklady » Stavy skladů nebo Seznam naskladnění a v horní liště klikněte na tlačítko Výroba.

clip0623

 

3_icon

Pomocí tlačítek 01 přesuňte produkty, které chcete vyrobit, na pravou stranu. Zadejte vyrobené množství 02 a produkty vyrobte kliknutím na tlačítko Vyrobit 03.

clip0624

 

4_icon

Potvrďte, že chcete zadané množství opravdu vyrobit. Dojde k naskladnění vyrobeného množství a zároveň se ze skladu odečtou i odtěžované suroviny, Jelikož jsme v prvním kroku označili Šunkový chlebíček jako vyráběnou položku. Pokud by produkt nebyl takto označen, suroviny by se odtěžily standardně při jeho prodeji.

nahoru