Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

Dvoufaktorová autentizace (2FA OTP) je velmi bezpečný způsob přihlášení uživatele. Mimo standardního uživatelského jména a hesla je pro přihlášení nutný ještě jednorázově generovaný kód, který má časově omezenou platnost. S dvoufaktorovou autentizací se můžete setkat například u internetového bankovnictví, kdy po zadání jména a hesla potřebujete ještě platný SMS kód.

Pro přihlášení do Vzdálené správy můžete také aktivovat dvoufaktorovou autentizaci a výrazně tak zabezpečit svá data. Pokud máte dvoufaktorovou autentizaci aktivovanou, nelze se do Vzdálené správy přihlásit jen na základě e-mailové adresy a hesla. Potřebujete jednorázový kód, který získáte v aplikaci Google Authenticator. Kód je platný pouze pro vaše telefonní číslo.

Abyste mohli použít dvoufaktorovou autentizaci je nutný chytrý telefon s operačním systémem Android nebo iOS (Apple iPhone).

 

Jak nastavit dvoufaktorovou autentizaci?

1_icon

Ve Vzdálené správě přejděte do Nastavení uživatele. Na záložce Osobní údaje zadejte do pole Telefonní číslo vaše platné číslo a kliknutím na tlačítko Uložit změny uložte.

2017-06-06_150944

 

2_icon

Z obchodu Google Play nebo Apple Store si stáhněte a nainstalujte do telefonu aplikaci Google Authenticator. Poté přejděte na záložku Dvoufaktorové přihlášení a klikněte na tlačítko Nastavit dvoufaktorovou autentizaci.

nastaveniuz2

 

3_icon

Aplikaci Google Authenticator otevřete, ťukněte na tlačítko ZAČÍT. V dalším kroku pak zvolte Skenovat čárový kód.

screenshot_20171206-122003
screenshot_20171206-122008

 

4_icon

Ve Vzdálené správě přejděte na záložku Dvoufaktorové přihlášení a naskenujte QR kód zobrazený ve webovém prohlížeči. Pokud budete požádáni o instalaci čtečky, nainstalujte ji. Po naskenování QR kódu Google Authentificator vygeneruje ověřovací kód, který zadejte do pole 01 a nastavení uložte.

nastaveniuz3

 

Pro další přihlašování do Vzdálené správy budete od tohoto okamžiku potřebovat stejný ověřovací kód. Ten bude zobrazen vždy po spuštění aplikace Google Authentificator. Ověřovací kód je platný cca. 20 vteřin, poté je vygenerován nový kód. Každý kód má tedy omezenou platnost.

screenshot_20171206-121937

nahoru


 

Přihlášení do Vzdálené správy ověřovacím kódem

Jakmile se opět přihlásíte do Vzdálené správy, bude po zadání standardních přihlašovacích údajů zobrazen další přihlašovací dialog, do kterého zadáte vygenerovaný ověřovací kód (OTP) z aplikace Google Authenticator a ťuknete na tlačítko LOGIN 01:

2017-04-03_100913100914

 

Pokud nemůžete zadat ověřovací kód, kliknutím na tlačítko 02 bude ověřovací kód zaslán v SMS zprávě na mobilní telefon, který máte uveden v Nastavení uživatele Vzdálené správy.

nahoru


 

Deaktivace dvoufaktorové autentizace

Pro vypnutí dvoufaktorového přihlášení přejděte do Nastavení uživatele a zvolte záložku Dvoufaktorové přihlášení. Pokud je autentizace aktivní, bude na zobrazené stránce k dipozici tlačítko, které dvoufaktorovou autentizaci deaktivuje.

2017-06-22_122713

nahoruTato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  


Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC