Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

Mimo definování uživatelských práv k jednotlivých aplikacím (Dotykačka a Sklad) můžete zabezpečit také prostředí pokladny (tabletu). Tyto možnosti nabízí tzv. launcher Dotykačka, což je výchozí prostředí po spuštění pokladny.

V jeho nastavení definujete, jaké aplikace mohou uživatelé spouštět. Tyto aplikace budou zobrazeny na ploše po spuštění pokladny. Přístup k ostatním aplikacím pak lze ochránit zadáním pinu. Stejně tak můžete chránit pinem i toto nastavení, aby ho obsluha nemohla změnit. Ochrana pinem je však platná pro všechny uživatele (zaměstnance), kteří s pokladnou pracují.

 

Jak nastavit k jakým aplikacím mají uživatelé přístup?

1_icon

Na výchozí obrazovce tabletu s ikonami jednotlivých aplikací ťukněte na ikonku ozubeného kola vpravo dole.

zabezpeceni

 

2_icon

Otevře se stránka s nastavením. Nejprve ťuknutím na PIN v části 02 nastavte vlastní PIN. Poté aktivací voleb v této části určete, zda PIN vyžadovat pro přístup ke všem aplikacím či také pro vstup do tohoto nastavení. Pro výběr povolených aplikací ťukněte na Seznam zobrazovaných aplikací 01.

zabezpeceni3

 

3_icon

V seznamu zaškrtněte aplikace, které chcete povolit. K označeným aplikacím budou mít uživatelé přístup a budou zobrazené přímo na ploše. Pokud jste aktivovali v nastavení výše volbu Požadovat PIN při vstupu ke všem aplikacím, pro spuštění ostatních neoznačených aplikací bude nutné zadat PIN. Nastavení není nutné nijak ukládat.

zabezpeceni2

 

Jestliže nyní ťuknete na ikonku pro zobrazení všech aplikací 03, bude nutné zadat PIN. Přímo spouštět půjdou pouze aplikace zobrazené na ploše. Tj. aplikace, které jste v předchozím kroku označili.

zabezpeceni4

 

poznamka_icon

K aplikacím vyžadovaným pro chod dotykové pokladny není možné zabezpečit přístup pomocí pinu. V seznamu jsou tyto aplikace již implicitně označeny.

nahoruTato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2023 Dotykačka ČR s.r.o.

  


Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC