Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

Tato kapitola přibližuje, jakým způsobem fungují exporty dat ve Vzdálené správě. Exportovat ze Vzdálené správy můžete různá pokladní data (produkty, kategorie, zákazníky...) a dále pak datové sestavy nebo reporty (tržby, vystavené účtenky, skladové pohyby...). V závislosti na údajích, které chcete vyexportovat, je podporován formát Excel, .csv nebo .pdf a export probíhá buď okamžitě nebo na pozadí.

Tlačítka pro export dat jsou dostupná v záhlaví stránky. Pouze v případě původních sestav je naleznete přímo u každé sestavy.

 

Okamžité generování

Prodejní reporty Tržby, Vystavené doklady a datové sestavy jsou generovány okamžitě, tzn. po kliknutí na tlačítko exportu do vybraného formátu. Je tedy nutné vyčkat na stažení vygenerovaného souboru, případně zobrazení dialogu pro uložení staženého souboru. Soubor může být také automaticky stažen do složky Stažené soubory nebo jiné dle nastavení vašeho internetového prohlížeče.

clip0769clip0770

 

dulezite_sdeleni_icon

V případě exportu sestav a přehledů do .pdf, je generování omezeno na max.1000 položek. Pokud data v exportované sestavě souhrnně obsahují více než 1000 položek, nebude vyexportovaný .pdf soubor obsahovat jednotlivé položky, ale pouze souhrny / součty za všechny položky. Souhrny tedy vždy odpovídají bez ohledu na počet položek.

 

Generování na pozadí

Ostatní prodejní reporty a starší sestavy jsou generovány na pozadí. To znamená, že na vygenerování těchto dat nemusíte čekat. Na vygenerovaný přehled budete upozorněni zprávou v prohlížeči. Veškeré vygenerované sestavy a reporty potom najdete na záložce Původní sestavy » Historie exportů odkud si je můžete kdykoliv stáhnout.

Na stránku s vygenerovanými přehledy se přesunete také kliknutím na ikonu 01 v záhlaví Vzdálené správy. Jakmile budou k dispozici nějaká vygenerovaná data, tato ikonka bude zeleně blikat.

Tlačítkem Stáhnout 02 stáhnete vybraná data, tlačítkem Smazat 03 vybraný export smažete. Pro smazání veškerých dříve vyexportovaných dat a sestav použijte tlačítko Smazat vše 04.

2017-05-04_125906

nahoru


 

Jak vygenerovat data?

1_icon

Na zvolené stránce, v reportu nebo u vybrané sestavy použijte tlačítko pro export do Excelu .pdf nebo formátu .csv.

clip0784
2017-03-28_162801162802
clip0775
2017-03-28_162942

 

2_icon

Nyní bude okamžitě či na pozadí vytvořen požadovaný report nebo sestava. Pokud je soubor vytvářen okamžitě, bude po vygenerování souboru zobrazen dialog prohlížeče pro stažení souboru, nebo bude soubor rovnou stažen do složky dle nastavení vašeho prohlížeče.  

Když budou u exportů generovaných na pozadí soubory připraveny, najdete je na záložce Původní sestavy » Historie exportů. Na dokončený export budete také upozorněni informační zprávou vpravo nahoře. Kliknutím do tohoto oznámení požadovaný soubor rovnou stáhnete.

2017-03-28_163157

nahoruTato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2023 Dotykačka ČR s.r.o.

  


Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC