Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

» Tato kapitola obsahuje rychlé video. «

1rozdelit_ucet

Možnost ROZDĚLIT ÚČET vám umožní účet rozdělit tak, aby zákazník mohl zaplatit jen část účtu a jiný zákazník zbytek (např. když sedí dva zákazníci u jednoho stolu a každý chce zaplatit část účtu). Pomocí šipky doprava přesunete jednu položku na kartu K platbě (v tomto příkladu byla přesunuta jedna ze 4 káv),. Položky můžete přesouvat i opačným směrem z okna K platbě do okna Účet. Dlouhým ťuknutím na položku otevřete dialog k zadání konkrétního množství pro přesun.

Po přesunutí libovolných položek na kartu K platbě můžete účet zaplatit či uzavřít jako nezaplacený, případně zvolit pokročilé možnosti platby.

pdialog1_800_edge_dr

 

poznamka_icon

Možnost Nezaplaceno účet zaeviduje mezi nezaplacené doklady a odečte z tržeb. To znamená, že se zboží odečte ze skladu, stejně jako v případě zaplacení, ale v kase bude chybět odpovídající množství peněz. Na nezaplacené doklady můžete být upozorněni při uzavírání pokladny, viz toto nastavení.

 

Rozdělení položek zadáním konkrétního množství

Položky můžete rozdělit také pomocí virtuální numerické klávesnice, což se hodí zvláště při rozdělování většího množství položek. V našem příkladu budeme chtít např. rozdělit 4 kávy, které jsou zobrazené na obrázku níže, na dvě kávy, které zůstanou na původním účtu a dvě kávy, které budou přesunuté na účet K platbě.

1_icon

Můžete tedy dlouze ťuknout na položku v platební dialogu jak je popsáno výše, nebo ťuknout na tlačítka 01, jak je znázorněno na následujícím obrázku. Zobrazí se dvě numerické klávesnice.

pdialog1_800_edge_hand

 

2_icon

Na těchto klávesnicích jednoduše ťuknutím na číslo zadáváte množství. Použít můžete levou i pravou klávesnici. Levá klávesnice reprezentuje původní účet, ze kterého chcete oddělit některé položky. Pravá klávesnice je oddělený účet, určený k platbě. V našem příkladu chceme přesunout 2 kávy z levého (původního) účtu na účet K platbě. 1 Kávu však již máme přesunutou při vyvolání dialogu rozdělení. Můžeme tedy ťuknout na číslo 2 na levé klávesnici, nebo 1 na pravé klávesnici. Výsledek bude stejný. Kdybyste chtěli přesunout 3 kávy na účet K platbě, ťukli byste buď na číslo 3 na pravé klávesnici nebo na tlačítko VŠE. Zadané množství se přidá k té 1 kávě, která je již připravena k platbě.

pdialog2_800_edge_dr

 

3_icon

Až budete hotovi, ťukněte na tlačítko ROZDĚLIT.

clip0791

 

Nyní budou 2 kávy připravené k platbě. Po přesunutí libovolných položek na kartu K platbě můžete účet zaplatit ťuknutím na vybranou platební metodu vpravo či uzavřít jako nezaplacený, příp. zvolit pokročilé možnosti platby.

pdialog4_800_edge_dr

 

Jak na rozdělit účet a platbu ukazuje toto rychlé video:

Rozdělení platby a účtu

nahoru

Zpět na pokročilé možnosti účtu

Tato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC