Rozdělit účet

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Rozdělit účet

Navigace:  Práce s pokladnou > Hlavní obrazovka a účtování > Platební dialog > Pokročilé možnosti účtu >

1rozdelit_ucet

Možnost ROZDĚLIT ÚČET vám umožní účet rozdělit tak, aby zákazník mohl zaplatit jen část účtu a jiný zákazník zbytek (např. když sedí dva zákazníci u jednoho stolu a každý chce zaplatit část účtu). Pomocí jednoduché šipky doprava přesunete jednu položku na kartu K platbě (v tomto příkladu byla přesunuta jedna ze dvou kolových limonád), pomocí dvojité šipky doprava na kartu K platbě přesunete všechny položky stejného druhu (přesunuty by byly obě kolové limonády). Položky můžete přesouvat i opačným směrem z okna K platbě do okna Účet. Po přesunutí libovolných položek na kartu K platbě můžete účet zaplatit či uzavřít jako nezaplacený, případně zvolit pokročilé možnosti platby.

pdialog1_800_edge_dr

 

 

uziv_tip_icon

youtube-3233Tato kapitola obsahuje názorné video.

 

poznamka_icon

Možnost Nezaplaceno účet zfiskalizuje, zaeviduje mezi nezaplacené doklady a odečte z tržeb. To znamená, že se zboží odečte ze skladu, stejně jako v případě volby Zaplaceno, ale v kase bude chybět odpovídající množství peněz.

 

Rozdělení položek zadáním konkrétního množství

Položky můžete rozdělit také pomocí virtuální numerické klávesnice, což se hodí zvláště při rozdělování většího množství položek. V našem příkladu budeme chtít např. rozdělit 4 čaje, které jsou zobrazené na obrázku níže, na dva čaje, které zůstanou na původním účtu a dva čaje, které budou přesunuté na účet K platbě.

1_icon

Můžete tedy 2x ťuknout na šipku, jak je popsáno výše, nebo ťuknout do oblasti s počtem kusů a cenou, jak je znázorněno na následujícím obrázku, a zobrazí se vám dvě numerické klávesnice.

pdialog1_800_edge_hand

 

2_icon

Na těchto klávesnicích jednoduše ťuknutím na číslo zadáváte množství. Použít můžete levou i pravou klávesnici. Levá klávesnice reprezentuje původní účet, ze kterého chcete oddělit některé položky. Pravá klávesnice je oddělený účet, určený k platbě. V našem příkladu chceme přesunout 2 čaje z levého (původního) účtu na účet K platbě. Můžeme tedy ťuknout na číslo 2 jak na levé, tak na pravé klávesnici. Výsledek bude stejný. Kdybyste chtěli přesunout 3 čaje na účet K platbě, ťukli byste buď na číslo 1 na levé klávesnici, nebo na číslo 3 na pravé klávesnici.

pdialog2_800_edge_dr

 

3_icon

Až budete hotovi, ťukněte na tlačítko ROZDĚLIT.

pdialog3_800_edge_dr

 

Nyní budou dva čaje připravené k platbě. Po přesunutí libovolných položek na kartu K platbě můžete účet zaplatit či uzavřít jako nezaplacený, příp. zvolit pokročilé možnosti platby.

pdialog4_800_edge_dr

nahoru


youtube-3233Postup rozdělení účtu:

nahoru

Zpět na Pokročilé možnosti účtu