Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

Každému vytvořenému produktu můžete v jeho vlastnostech přiřadit různé kódy a zjednodušit tak vyhledávání a účtování produktů. Dotykačka podporuje tyto kódy:

EAN kód je staré, ale stále populární označení pro grafické čárové kódy používané v obchodě jako jednotná číselná identifikace zejména obchodovatelných položek. Počet čísel použitých pro EAN kód je v Dotykačce prakticky neomezený, nicméně doporučujeme používat formát EAN-13 s 13 místným číselným kódem. Vytvoření a vytištění EAN kódu nesouvisí přímo s Dotykačkou. Do pokladny pouze zadáváte číselný kód, který si sami zvolíte a následně pro něj vygenerujete EAN čárový kód v jakékoliv aplikaci pro vytváření EAN kódů.

PLU kód je interní kód zboží používaný ve všech typech provozů. Tento kód je vhodné použít, pokud chcete zrychlit vyhledávání zboží a pamatujete si přidělené kódy. Přímo na hlavní obrazovce Dotykačky totiž můžete podle PLU kódu vyhledávat. Použití takového interního kódu je typicky pro pečivo, zeleninu nebo ovoce, tedy pro zboží, na které nelze umístit nálepku s čárovým kódem. K PLU kódu můžete mít přiřazen i klasický EAN čárový kód pro načtení čtečkou.

 

uziv_tip_icon

Na základě EAN kódu lze také jednoduše vytvářet nové produkty v pokladně. Stačí naskenovat čárový kód, vybrat nalezený produkt z katalogu Dotykačky a uložit. K vybraným pokladnám můžete navíc připojit externí HW klávesnici a kódy zadávat na této klávesnici.

 

EAN kód pro váhu

Dotykačka podporuje použití vážených EAN kódů. Vzorem pro použití váženého EAN kódu je nejčastěji používaný formát EAN-13, jehož vytvoření a použití umožňují prakticky všechny aktuálně používané váhy. Příklad kódu pro váhu:

ean
 

První dvě čísla (29) udávají, že jde o vážený EAN kód (můžete použít rozsah 20 až 29).

Další 4 čísla (0828) představují PLU kód zboží.

1 na sedmém místě je kontrolní součet (pro dotykovou pokladnu nemá využití).

Dalších pět čísel (00274) udává váhu zboží (podle zvolených jednotek u produktu jde o 0,274 kg nebo 274 g).

Poslední pozice (5) je opět kontrolní součet (pro dotykovou pokladnu nemá využití).

 

dulezite_sdeleni_icon

Pro použití v Dotykačce je nutné, aby vážený EAN obsahoval prefix (první 2 čísla), PLU kód produktu (další 4 čísla) a na dalších 7 pozicích byly nuly, tj. např:
2710010000000

 

Příklad použití váženého EAN kódu:

Vybranému produktu (třeba rajčatům) nastavíte EAN kód 2710010000000 a jednotku gram. Na váze nastavíte pro rajčata tisk EAN 13. Číslem 27 určíte, že jde o vážený kód, číslo 1001 definuje samotný produkt (v našem případě rajčata). Pozice 8 - 12 slouží pro zápis aktuální váhy v gramech. 0,5 kg rajčat by tedy při správném nastavení měl odpovídat kód EAN 2710010005000, který váha vytiskne. Tento kód nakonec naskenujete čtečkou čárových kódů a pokladna zobrazí produkt rajčata 500 g s odpovídající cenou.

nahoru

Tato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC