Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

» Podporováno od verze Dotykačky 2.1.24 «

Zástupci produktů

Pokud potřebujete vytvořit vlastní strukturu kategorií, podkategorií a produktů a tuto strukturu respektovat při markování, nabízí Správa položek podkategorie a zástupce. Ke každému produktu i kategorii lze přidat libovolné množství zástupců a umístit je do jiných kategorií. Můžete si tak např. vytvořit vlastní kategorii s nejčastěji prodávanými produkty a do této kategorie jednoduše umístit zástupce na vybrané produkty:

Kategorie 1

Kategorie "Nejprodávanější"

Kategorie 2

Kategorie 3

Produkt 1

Zástupce na Produkt 1

Zástupce na Produkt 1

Zástupce na Produkt 1

Produkt 2

Zástupce na Produkt 2

Zástupce na Produkt 3

Zástupce na Produkt 4

Produkt 3

Zástupce na Produkt 5

Produkt 4

Produkt 5

 

V jednotlivých kategoriích můžete mít jak standardní produkty (standardně vytvořený produkt umístěný přímo do dané kategorie), tak zástupce, kteří odkazují na jiný produkt v jiné kategorii. Při změně produktů v kategoriích stačí jen smazat vytvořeného zástupce a nahradit novým. Původní produkt zůstane zachován.

 

Podkategorie

Další možností je několikastupňová hierarchie složená z kategorií a podkategorií. Ta se uplatní při přidávání produktů na účet na hlavní obrazovce ve zjednodušeném režimu zobrazení prodejní obrazovky (módu pokladny). Příkladem takové hierarchie může být hlavní kategorie Vína s dalšími podkategoriemi, jak ukazuje tato tabulka:

Hlavní kategorie

Podkategorie 1

Podkategorie 2

Produkty

Vína 🡪

Vinařství 1 🡪

Bílá vína 🡪

Víno 1-X

Červená vína 🡪

Víno 2-X

Vinařství 2 🡪

Bílá vína 🡪

Víno 3-X

Červená vína 🡪

Víno 4-X

Vinařství 3 🡪

Bílá vína 🡪

Víno 5-X

Červená vína 🡪

Víno 6-X

 

Jednotlivé buňky v tabulce představují dlaždice kategorií a produktů na hlavní obrazovce. Obsluha nejprve zvolí kategorii Vína, tím se dostane k podkategorii Vinařství a dále ke kategorii dle druhu vína. Po zvolení druhu (Bílé víno / Červené víno) pak pokladna zobrazí jednotlivé produkty - vína v poslední vybrané kategorii. Jak již bylo řečeno výše, pro toto postupné vybírání musí být v Nastavení zobrazení aktivován Zjednodušený režim. Ten respektuje vytvořené podkategorie. Ve standardním režimu zobrazení Katalog podkategorie neuvidíte.

Zda se jedná o zástupce produktu či kategorie poznáte ve Správě položek dle piktogramů na dlaždici. Tato dlaždice je zástupcem podkategorie:

clip1084

 

Jak vytvořit zástupce na produkt či podkategorii se dozvíte v podkapitolách:
 

 

nahoru

Tato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC