Připojení čtečky čárových kódů

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Připojení čtečky čárových kódů

Navigace:  Příprava pokladny > Připojení periferií >

clip0726Čtečka čárových kódů se připojuje k dotykové pokladně prostřednictvím standardního USB portu. Po připojení čtečky k pokladně není nutné provádět žádné speciální nastavení. Operační systém Android po připojení čtečky jen zobrazí dialog pro výběr rozložení klávesnice. Čtečka je totiž systémem detekována jako standardní klávesnice. Tento dialog je možné potlačit jednorázovým nastavení rozložení klávesnice.

Dotykačka podporuje připojení standardních (ručních) čteček čárových kódů a také všesměrových čteček, kdy není nutné paprskem přesně mířit na čárový kód. Tlačítkem na horní části u všesměrových čteček přepínáte mezi skenováním 1D a 2D kódů tedy čárového nebo QR kódu.

V zásadě by měla s Dotykačkou fungovat každá čtečka čárových kódů, která emuluje klávesnici. Tzn. systém Android ji po připojení detekuje jako novou klávesnici a zobrazí dialog pro výběr klávesnice. Vždy by mělo být zvoleno anglické rozložení klávesnice, jinak čtečka nebude správně fungovat, viz postup dále.

Uživatelská příručka pro všesměrovou čtečku Dotykačka

Pokud používáte 8" dotykovou pokladnu s přibaleným Y kabelem a čtečkou, je nutné před připojením čtečky ještě nastavit správný režim USB připojení. Všesměrová čtečka funguje přes redukci na micro USB také s 10" pokladnou.

Dotyková pokladna DOTPO0501 (Sunmi V2) s integrovanou tiskárnou umožňuje načítání čárových kódů přímo pomocí vestavěného fotoaparátu, více informací najdete v této kapitole.

Dotykačka používá pro načítání čárových kódů knihovnu ZXing s následující podporou:

1D product

1D industrial

2D

UPC-A

Code 39

QR Code

UPC-E

Code 93

Data Matrix

EAN-8

Code 128

Aztec (beta)

EAN-13

Codabar

PDF 417 (beta)

UPC/EAN Extension 2/5

ITF

MaxiCode

 

 

RSS-14

 

 

RSS-Expanded

 

uziv_tip_icon

Jak čtečka čárových kódů usnadní práci s pokladnou se dočtete v kapitole Co lze se čtečkou dělat v Dotykačce?.

 

-Připojení čtečky k dotykové pokladně

-Připojení čtečky 8" k dotykové pokladně

nahoru