Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

Pokud k dotykové pokladně připojíte čtečku čárových kódů, výrazně si zjednodušíte základní pokladní operace.

Dotyková pokladna DOTPO0501 (Sunmi V2) s integrovanou tiskárnou umožňuje načítání čárových kódů přímo pomocí vestavěného fotoaparátu, více informací najdete v této kapitole.

Co všechno lze s připojenou čtečkou čárových kódů v Dotykačce zařídit, najdete v přehledu níže.

 

Na pokladně

Připojte čtečku čárových kódů k pokladně a zjednodušte si následující operace:

Rychlé vytváření nových produktů s pomocí katalogu

Jestliže naskenujete čárový kód nového produktu přímo z hlavní obrazovky Dotykačky, bude na jeho základě nalezen odpovídající produkt v katalogu Dotykačky a vytvořen nový produkt v pokladně s předvyplněným názvem a EAN kódem. Stačí jen doplnit sazbu DPH, cenu a produkt uložit.

Přihlašování zaměstnanců

Vyzbrojte zaměstnance kartami s čárovým kódem. Přihlášení do pokladny pak provedou jednoduše naskenováním čárového kódu na své kartě. Je to velmi rychlé. Jak nastavit přihlašování obsluhy pomocí čtečky, se dozvíte v kapitole Přihlášení / odhlášení uživatelů.

Vyhledávání, inventura, naskladnění a markování zboží

Každému produktu v dotykové pokladně přiřaďte EAN nebo PLU kód naskenováním čárového kódu. Produkt pak vyhledáte či rovnou přidáte na účet opět naskenováním jeho čárového kódu. Vyhledávat lze samozřejmě jak v pokladně, tak i v aplikaci Sklad třeba během inventury. V aplikaci Sklad lze pomocí čtečky provádět  také hromadné naskladnění či hromadnou inventuru.

Pokud naskenujete produkt, který v pokladně není, můžete ho rovnou jednoduše vytvořit. Čárový kód již bude předvyplněný.

Vyhledání a přiřazení zákaznického účtu

Nabídněte svým zákazníkům zákaznické karty s čárovým kódem a čárový kód ze zákaznické karty vložte do zákaznického účtu. Pak stačí, aby zákazník při nákupu předložil svojí kartu. Jakmile ji naskenujete, přiřadí se zákazník automaticky k otevřenému či novému účtu.

nahoru


 

Ve Vzdálené správě

Čtečka čárových kódů má standardní USB rozhraní, proto ji bez problémů připojíte i k běžnému PC. Připojte čtečku k počítači, přihlaste se do Vzdálené správy a zjednodušte si následující operace:

Vytváření produktů

Vytvořte ve Vzdálené správě produkt a umístěte kurzor myši do pole pro EAN nebo PLU kód. Jakmile nyní naskenujete čárový kód, automaticky se do pole doplní.

clip0081

 

Vyhledávání produktů, inventura a naskladnění

Umístěte kurzor do vyhledávacího pole na stránce s přehledem produktů nebo při inventuře či naskladnění a naskenujte čárový kód. Bude nalezen produkt s odpovídajícím čárovým kódem.

clip0082

 

Vyhledávání pomocí čtečky však funguje na jakékoliv stránce s přehledem produktů ve Vzdálené správě (např. v pravidlech pro skrytí produktů, cenové akce apod.).

 

dulezite_sdeleni_icon

Aby čtečka připojená k počítači fungovala správně, je nutné používat s připojenou čtečkou anglické rozložení klávesnice. V opačném případě budou, po naskenování čárového kódu, místo čísel, vypisované znaky s diakritikou, které jsou na horních číselných klávesách české klávesnice.

nahoru

Tato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC