Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

dulezite_sdeleni_icon

Správné nastavení platebního terminálu i ovladače provádí technik dodavatele terminálu. Nedoporučujeme tedy zasahovat do nastavení ovladače. Nesprávné nastavení může způsobit ztrátu komunikace mezi pokladnou a platebním terminálem. Změna nastavení tak může znamenat opětovnou placenou návštěvu technika.

Níže uvedený postup je určen jen pokročilým uživatelům!

 

 

Přípojení terminálu k dotykové pokladně

Platební terminál je k dotykové pokladně připojen nepřímo prostřednictvím počítačové sítě zákazníka. Za připojení terminálu do sítě, správné nastavení terminálu a přidělení pevné IP adresy je odpovědný dodavatel terminálu. Ten při instalaci nastaví v platebním terminálu pevnou (statickou) IP adresu a tuto adresu uvede do protokolu pro připojení k pokladnímu systému (Protokol pro připojení do POS). Tato IP adresa je důležitá pro správnou komunikaci s dotykovou pokladnou.

 

uziv_tip_icon

Doporučujeme nastavit ve volbách DHCP serveru na síťovém routeru pro platební terminál rezervaci IP adresy. V takovém případě totiž dostane terminál vždy stejnou IP adresu, což je nutné pro správnou komunikaci s pokladnou. Další možností je terminálu přiřadit IP adresu mimo rozsah DHCP serveru.

nahoru


 

1. krok: Instalace ovladače platebního terminálu

Dotykačka k platebnímu terminálu poskytuje vlastní ovladač, který slouží pro komunikaci mezi pokladnou a terminálem. Jakmile máte platební terminál nainstalován, je nutné provést nastavení na straně pokladního systému (v ovladači platebního terminálu) a vložit do něho pevnou IP adresu, kterou nastavil dodavatel v platebním terminálu. Instalace i nastavení je však velmi jednoduché.

1_icon

Ovladač platebního terminálu si stáhněte a nainstalujte v prostředí Dotykačka Marketplace. Tento postup je popsán v kapitole Instalace aplikací.

2_icon

Vyberte Ovladač plat. terminálu a instalujte pomocí tlačítka INSTALOVAT.

ovladac1_800_edge_dr

nahoru

2. krok: Nastavení ovladače platebního terminálu

1_icon

Po instalaci bude ikona ovladače platebního terminálu dostupná na ploše dotykové pokladny. Ťukněte na ni, abyste mohli provést nastavení.

plocha_800_edge_dr

 

2_icon

Otevře se prostředí ovladače platebního terminálu. Nejprve odsouhlaste obchodní podmínky a stiskněte tlačítko POKRAČOVAT. Pro vstup do nastavení ovladače dále ťukněte na tři tečky v pravém horním rohu a ze zobrazené nabídky vyberte Nastavení.

1b_800_edge_dr

 

3_icon

Zobrazí se přehled poskytovatelů plateb. Zvolte požadovanou banku či poskytovatele a ťukněte na tlačítko ULOŽIT.

3b_800_edge

 

4_icon

Jakmile zvolíte banku, zpřístupní se další volby. Nyní vyberte, zde je platební terminál připojen prostřednictvím místní sítě LAN nebo pro připojení využívá Bluetooth či se jedná o vestavěný terminál (Dotypay). Na vybraný typ připojení ťukněte.

11

 

Nyní pokračujte další kapitolou podle typu vašeho platebního terminálu:

LAN - používám platební terminál připojený do sítě prostřednictvím protokolu TCP/IP

Bluetooth - používám bluetooth platební terminál

nahoruTato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  


Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC