Rozdělit platbu

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Rozdělit platbu

Navigace:  Práce s pokladnou > Hlavní obrazovka a účtování > Platební dialog > Pokročilé možnosti platby >

8rozdelit_platbu

Možnost ROZDĚLIT PLATBU vám umožní platbu rozdělit tak, aby zákazník mohl zaplatit kombinací různých platebních prostředků, např. část hotově a část platební kartou. Zobrazované typy plateb jsou závislé na tomto nastavení.

 

uziv_tip_icon

youtube-3233Tato kapitola obsahuje názorné video.

 

Jak rozdělit platbu?

1_icon

Nejdříve zvolte platební metody, kterými si zákazník přeje zaplatit. V našem příkladu se zákazník rozhodl platit část hotově a část platební kartou. Zvolení platebních metod provedete ťuknutím na tlačítko + PŘIDAT, odeberete je tlačítkem ‒ ODEBRAT. Po vybrání zvolte tlačítko Hotovo.

okno_platba2_800_edge_dr

 

2_icon

Zadejte výši platby pro jednotlivé platební metody podle přání zákazníka (v našem případě 100 Kč hotově a 164 Kč kartou). Až budete hotoví, ťukněte na symbol "fajfky" na číselné klávesnici. Nezaplacená hodnota se automaticky zaokrouhlí směrem dolů.

okno_platba2b_800_edge_dr

 

3_icon

Pak už jen zbývá účet zaplatit a zavřít tlačítkem HOTOVO.

okno_platba2c_800_edge_dr

 

dulezite_sdeleni_icon

Pokud rozdělíte platbu, není možné poslat výslednou částku automaticky do platebního terminálu. Rozdělenou platbu kartou je nutné do platebního terminálu zadat ručně.

nahoru


 

Doplacení částečně zaplaceného účtu

Účet lze pomocí výše uvedeného postupu zaplatit jen zčásti s tím, že zbytek bude doplacen později, třeba za další den. V takovém případě postupujte podle bodů 1 - 3 výše, tzn. zadejte částku, kterou od zákazníka obdržíte (může být zaplacena různými metodami, např. část hotově a část stravenkami) a ťukněte na tlačítko Zaplaceno.

1_icon

Až budete chtít doplatit zbytek (nezaplacenou část účtu), jděte do Historie tržeb, kde zvolte příslušnou platbu 01. Bližší informace ohledně nezaplacené částky najdete v detailu účtu po ťuknutí do pole Hotovost 02. Nyní ťukněte na fialové kolečko se třemi tečkami 03.

castecna_platba_800_edge_no

 

2_icon

Z nabídky vyberte možnost Zaplatit. Dostanete se do Platebního dialogu, kde postupujte podle instrukcí v bodech 1 - 3, které jsou popsány na začátku této kapitoly.

rozdeleni_plateb2_800_edge_dr

 

poznamka_icon

Zobrazit informace o částečně zaplacených účtech můžete i ve Vzdálené správě v reportu Vystavené doklady.

nahoru


youtube-3233Postup rozdělení platby:

nahoru

Zpět na Pokročilé možnosti platby