Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

V tomto nastavení určíte, jaké platební metody bude Dotykačka nabízet. Výchozí platební metodou je Hotovost a Platební karta. Tyto platební metody jsou již přidané a můžete tak rovnou upravit jejich nastavení. Zde přidané platební metody budou zobrazeny v platebním dialogu.

 

poznamka_icon

Mimo standardních hotovostních a bezhotovostních platebních metod, které jsou zobrazeny na pokladně, Dotykačka obsahuje i tzv. skryté platební metody. Ty na pokladně obsluha neuvidí. Jde např. o platební metody Foodora, Bolt, Bolt pro objednávkové služby nebo Qerko, kdy je objednávka z těchto služeb po uzavření automaticky pokladnou "zaplacena" odpovídající skrytou platební metodou. Takto zaplacený účet najdete v historii nebo v přehledu tržeb.

 

 

Platební metody

Platební metody

Seznam aktivních platebních metod. Kliknutím na ikonku klíče clip102901 otevřete nastavení dané platební metody. Ikonkou koše 02 ji ze seznamu odstraníte. Tlačítkem + PŘIDAT PLATEBNÍ METODU do seznamu přidáte další platební metodu a budete moci nastavit její chování, viz tabulka pod obrázky.

clip1022

 

uziv_tip_icon

Do každé hotovostní platební metody můžete po kliknutí na ikonku klíče clip1029 přidat vlastní bankovky a mince a ty výchozí zcela smazat. Při vytvoření vlastního platidla nejprve zadejte jeho hodnotu a pak název a barvu. Obsluha tak v platebním dialogu jednotlivé bankovky a mince jednoznačně odliší.

 

Platební metody, které lze přidat, jsou rozdělené podle druhu. Listujete mezi nim jednoduše posouvání obrazovky dolů a nahoru, tedy gestem pro posun. Mimo standardních platebních metod lze přidat i hotovost v další měně, např. eurách, platby pro objednávkové nebo rozvozové služby či Odpis.

clip1028        

 

uziv_tip_icon

Pro platby převodem lze v tisknutelných údajích aktivovat vytištění QR kódu s platebními údaji na účtence (volba Tisknout kód QR platby pro platby převodem). Naskenováním QR kódu prostřednictvím svého mobilního telefonu a bankovnictví pak zákazník provede platbu. Vždy byste však měli ověřit, že vám platba skutečně dorazila na účet.

nahoru

Nastavení platebních metod

Viditelnost

Platební metodu lze na pokladně či v mobilním číšníkovi tímto nastavením skrýt. Obsluha ji pak nebude moci použít.

Směnný kurz

Tlačítkem UPRAVIT zadejte pro další měnu směnný kurz, podle kterého pokladna přepočítá částku k vrácení v domácí měně. Vhodné, pokud máte v části Obecné aktivní volbu Na platbách v cizích měnách vracet v CZK.

Zaplaceno, vrátit

Pokud máte v části Obecné aktivní volbu Používat Zaplaceno, vrátit pro hotovostní platby, můžete zde nastavit chování pro konkrétní platební metodu a přepsat tak obecné nastavení. Vyžadovat zadání obdržené částky od zákazníka lze volitelně vynutit na pokladně nebo mobilním číšníkovi.

Bankovky

Nabídka bankovek a mincí k zadání obdržené částky od zákazníka. Tlačítkem UPRAVIT otevřete nabídku pro úpravy. Do nabídky lze přidat vlastní hodnoty bankovek a mincí, případně dlouhým podržením na již zadané bankovce nebo minci ji z nabídky odstraníte. Tlačítkem RESET obnovíte původní výchozí nabídku. Vhodné, pokud máte aktivní volbu Používat bankovky k zadání zaplacené částky.

Propojení

Pouze pro platební metodu Platební karta. Aktivuje komunikaci s podporovaným platebním terminálem připojeným prostřednictvím ovladače platebního terminálu. V případě problémů s připojením tuto možnost dočasně deaktivujte. Pokladna zaeviduje platbu kartou bez terminálu. Následně zadejte částku k platbě na terminálu ručně.

Pokladní zásuvka

Určete, zda se má pokladní zásuvka otevřít při platbě danou platební metodou.

 

Umožnit rozdělenou platbu

V platebním dialogu skryje tlačítko pro rozdělení platby. Samotné rozdělení platby však bude stále možné, pokud nebude zadána k platbě celá částka.

Umožnit vystavení nezaplaceného dokladu

Do platebního dialogu se přidá další platební metoda Nezaplaceno. Jejím výběrem označíte účet jako nezaplacený. V Historii plateb bude transakce označená jako nezaplacená a při uzavření pokladny budete na tento nezaplacený účet upozorněni. Pokud je tato volba zapnuta, bude možné také při stornu označit účet jako nezaplacený. Dodatečné zaplacení je možné v Historii pomocí nabídky Možnosti účtu.

nahoru


 

Změnit pořadí platebních metod

Ťuknutím na tuto volbu budou zobrazena tlačítka jednotlivých platebních metod, tak jak jsou zobrazena v platebním dialogu. Jejich pořadí zde můžete upravit přetažením.

clip1021

 

uziv_tip_icon

V nastavení platební metody Stravenky si lze definovat vlastní bankovky, podle hodnot stravenek, které přijímáte. Ty poté mohou být zobrazeny při zadávání částky k vrácení v platebním dialogu nebo ve výčetce.

 

Nastavit tlačítka rychlého placení

Do dolního panelu hlavní obrazovky můžete přidat vybrané akce a platební metody. Díky těmto volbám pak provedete určité operace na pokladně rychleji. Pokud např. přidáte platební metodu Hotovost a Platební karta, můžete přeskočit Platební dialog a účet ťuknutím na tlačítko s vybranou platební metodou rovnou zaplatit a uzavřít. To za předpokladu, že nepoužíváte spropitné ani evidenci přijaté hotovosti.

Do levé části panelu přidáte tlačítky 01 akce do pravé pak platební metody. Tlačítky 02 akce / metody z panelu odeberete. Tlačítky 03 přepínáte mezi ikonou a ikonou s textem.

clip1023

nahoru


 

Vytvoření stejné platební metody s odlišným nastavením

Můžete vytvořit více shodných platebních metod, avšak s rozdílnou konfigurací. Např. platební metodu Hotovost jinak nastavíte pro pokladny a jinak pro mobilní číšníky. Nebo při platbě kartou jednou metodou zavoláte platební terminál, druhou nikoliv. V pokladně tak budou 2 platební metody Hotovost, jedna zobrazena jen na pokladnách a druhá na mobilních číšnících s odlišným nastavením.

clip1070

nahoru

Tato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC