Hromadná inventura a naskladnění

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Hromadná inventura a naskladnění

Navigace:  Aplikace Sklad >

» Dostupné pouze v Dotykačce NAPLNO a vyšší. «

icon_inventuraHromadné naskladnění a hromadná inventura umožňuje jednoduše načítat pomocí čtečky čárových kódů kusy položek (zboží) a následně tento počet kusů naskladnit či upravit v rámci inventury.

Pokud tedy 3x načtete čárový kód nějakého produktu, přidají se 3 kusy do inventury nebo pro naskladnění. Vždy po sejmutí kódu čtečkou se načte 1 kus nebo jedno balení podle nastavení jednotky konkrétního produktu. Vždy se uplatní 1x jednotka či balení, které je ve vlastnostech produktu nastaveno. Hromadné naskladnění a hromadná inventura je tedy primárně určena pro velkoobchody provádějící kusovou inventuru či naskladnění.

 

Jak provést hromadnou inventuru nebo naskladnění?

1_icon

Na pokladně, ke které máte připojenou čtečku čárových kódů, otevřete aplikaci Sklad. V hlavním menu ťukněte na Hromadná inventura nebo Hromadné naskladnění.

2_icon

Naskenujte čárové kódy zboží, které chcete naskladnit nebo upravit jeho množství na skladě v rámci inventury. Pokud čárový kód koresponduje s některým produktem v pokladně, bude přidán do seznamu. Alternativně je možné vyhledat a přidat do hromadné inventury či naskladnění produkty na základě jejich názvu pomocí tlačítka 04.

3_icon

Tlačítky 01 upravte množství každého produktu. Pro přímé zadání množství můžete také ťuknout na tlačítko 02 a zadat číslo pomocí zobrazené dotykové klávesnice. V případě naskladnění lze dále zadat prostřednictvím tohoto tlačítka také nákupní cenu bez DPH. Chybně načtený produkt smažete tlačítkem 03. Pamatujte na to, že pokud máte např. 6 kusové balení nápoje, je nutné čárový kód z nápoje načíst 6x nebo načíst 1x a poté ručně upravit množství.

clip0207

 

4_icon

Tlačítkem DOKONČIT INVENTURU nebo NASKLADNIT vpravo nahoře vše uložte. K dokončené inventuře můžete přidat poznámku, v případě ukončeného naskladnění vyberete dodavatele a vložíte číslo faktury.

nahoru