Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

Uživatelé se mohou přihlašovat standardním způsobem zvolením svého účtu (zadáním pinu) nebo lze pro přihlášení / odhlášení využít čtečku čipů. Přihlášení nebo odhlášení uživatele pak proběhne jednoduše přiložením čipu ke čtečce. Připojení čtečky čipů je popsáno v této kapitole.

Jestliže má uživatel, který se z pokladny odhlásil, otevřené nějaké účty, budou při odhlášení automaticky zaparkovány. Pokud bude k pokladně přihlášený nějaký uživatel pomocí čipu a přihlásí se čipem další uživatel, bude předchozí přihlášený uživatel automaticky odhlášen.

 

uziv_tip_icon

Podle vaší licence Dotykačky může být k dispozici i jednoduchý docházkový systém. Ten je přístupný právě prostřednictvím přihlašovacího dialogu. Více informací o docházkovém systému najdete v kapitole Docházka.

 

Jak změnit přihlášeného uživatele?

1_icon

Pro změnu přihlášeného uživatele k pokladně ťukněte na tlačítko ODHLÁSIT SE v dlaždicovém menu na hlavní obrazovce Dotykačky.

ucty7

 

2_icon

V zobrazeném přihlašovacím dialogu rovnou naťukejte PIN vašeho účtu v části 01 a potvrďte ťuknutím na tlačítko parafa. Můžete také ťuknout na jméno účtu v seznamu uživatelů 02. Tím budete přihlášeni ke zvolenému účtu. V seznamu uživatelů se však zobrazují jen ty účty, které nejsou chráněné pinem. V horní části 03 přepínáte mezi přihlašovacím dialogem a docházkou.

ucty8

 

dulezite_sdeleni_icon

Pokud jste zapomněli PIN a nedaří se Vám přihlásit, postupujte prosím podle tohoto článku v databázi znalostí.

nahoru

Jak využít čtečku pro přihlášení zaměstnance

Nejprve je nutné do vytvořeného účtu zaměstnance vložit číselný kód. Tento číselný kód je uložený na každém čipu. Pro uložení tedy postačí upravit účet zaměstnance a čip načíst. Poté se již může zaměstnanec jednoduše pomocí čipu přihlašovat. Pro přihlašování lze použít i karty s čárovým kódem ve spolupráci se čtečkou čárových kódů. Pak je číselný kód reprezentován právě čárovým kódem na kartě.

1. Vytvoření a přiřazení kódu zaměstnanci

1_icon

Klikněte na ikonku tří vodorovných čar pro zobrazení postranní nabídky.

3_800_edge_dr

 

2_icon

Zvolte možnost Nastavení aplikace.

4_800_edge_dr

 

3_icon

Nyní zvolte Správa uživatelů.

ucty12

 

4_icon

Vyberte zaměstnance (uživatele) 01, ke kterému chcete přiřadit kód a ťuknutím vyberte pole Čárový kód 02.

6_800_edge_dr

 

5_icon

Přiložte čip ke čtečce.

chip1m_600_edge_no_p

 

6_icon1

Kód se automaticky načte z čipu a vyplní do pole ČÁROVÝ KÓD. Nyní nezapomeňte změny uložit kliknutí na tlačítko ULOŽIT vpravo nahoře.

7_800_edge_dr

nahoru


 

2. Přihlášení uživatele pomocí čipu

1_icon

Odhlaste se ťuknutím na ikonku. Zobrazí se dialog pro výběr uživatele.

8_800_edge_dr2
clip0026

 

2_icon

Přiložte čip ke čtečce.

chip1m_600_edge_no_p1

 

3_icon

Dojde k automatickému přihlášení uživatele, kterému čip patří. Odhlášení poté provede opět přiložením čipu ke čtečce. Funguje to jednoduše tak, že první přiložení čipu uživatele přihlásí a další odhlásí.

10_800_edge_dr

nahoru

Tato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC