Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

Dotykačka umožňuje vystavit účet v tzv. pověření. Pokud tedy chcete, aby byl konkrétní účet evidován na jiné DIČ (na jiný subjekt), než je standardně nastavené v pokladně, můžete toho docílit pomocí volby PRODAT V POVĚŘENÍ v platebním dialogu. Nejdříve je však nutné nový subjekt do pokladny přidat. Prodej v pověření nelze použít pro komisní prodej.

Dotykačka umožňuje prodej v pověření, a to i pro subjekty, které nejsou plátci DPH. Pro správné nastavení DPH u produktů v závislosti na placení či neplacení DPH pro prodej v pověření se podívejte na konec kapitoly.

 

uziv_tip_icon

Subjekty můžete spravovat přímo v pokladně (viz postup níže) nebo také prostřednictvím webového rozhraní Vzdálené správy. Zde lze také nastavit trvalý prodej v pověření pro konkrétní produkt nebo celou kategorii. Produkty z dané kategorie tak budou po zaplacení vždy evidovány) v pověření na zvolený subjekt.

 

1_icon

Subjekty pro prodej v pověření spravujete v Nastavení aplikace v části Pokladna pomocí volby Prodej v pověření. Pro přidání nového subjektu ťukněte na tuto volbu.

sprava_subjektu_eet4_800_edge

 

2_icon

Subjekty nyní přidáte ťuknutím na tlačítko + NOVÝ SUBJEKT.

nast_fisk2_800_edge_dr

 

3_icon

Vyplňte Název, DIČ subjektu, zaškrtněte, zda je subjekt plátce DPH a vše tlačítkem uložte. Deaktivací volby Nabízet v seznamu subjekt dočasně skryjete a nebude možné ho při prodeji na pokladně použít.

nast_fisk4_800_edge

 

4_icon

Nyní máte vytvořené subjekty a můžete použít prodej v pověření. Již vytvořený subjekt můžete upravit ťuknutím na něj v levé části.

nast_fisk5_800_edge_dr

nahoru


 

Jak nastavit DPH u produktů v závislosti na placení či neplacení DPH pro prodej v pověření?

Pověřený je zákazník (provozovatel pokladny), který eviduje tržbu za pověřujícího. Na účtence uvádí pověřený své DIČ jako DIČ poplatníka. V položce DIČ pověřujícího poplatníka uvede DIČ pověřujícího. Pověřený uvede svou provozovnu, ve které byla tržba uskutečněna, a použije k podpisu svůj certifikát. Pověřený je tedy provozovatel pokladny a Pověřující je vytvořený subjekt v Dotykačce. V souvislosti s tím, zda je Pověřený či Pověřující plátce nebo neplátce DPH, je nutné nastavit správnou sazbu DPH u odpovídajících produktů v pokladně. To ukazuje následující tabulka:

 

Nastavení sazby DPH u produktů

Pověřený

Pověřující

Související nastavení v Dotykačce

Plátce DPH

Plátce DPH

Prodejní položky mají standardně uvedeno DPH.

Neplátce DPH

Neplátce DPH

Zákazník má zaškrtnuto, že je plátce DPH a všechny položky s 0 % sazbou DPH.

Plátce DPH

Neplátce DPH

Položky prodávané v pověření mají nulovou sazbu DPH.

Neplátce DPH

Plátce DPH

Tuto variantu Dotykačka nepodporuje!

 

dulezite_sdeleni_icon

Jeden účet může být vystaven vždy na jeden subjekt (IČO) s jedním certifikátem. Dotykačka tedy neumí tzv. přímé zastoupení.

nahoru

Tato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC