Speciální produkty

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Speciální produkty

Navigace:  Práce s pokladnou > Správa položek >

Mimo běžných produktů (prodejních položek) lze v Dotykačce vytvořit i tzv. speciální produkty, které mají specifické funkce. Tyto produkty jsou od běžných prodejních položek odlišené hvězdičkou a mají výchozí žlutou barvu. Speciální produkty lze vytvořit i prostřednictvím webového rozhraní Vzdálené správy.

Speciální produkty vytvoříte ve Správě položek pomocí horního tlačítka + PŘIDAT NOVÉ:

clip0143
 

Můžete využít tyto speciální produkty:

 

Oddělovač
Naúčtováním tohoto produktu zajistíte vizuální oddělení naúčtovaných položek na vytištěné objednávce. Pokud aktivujete tisknutí oddělovače i pro účtenky, budou položky shodně oddělené i na účtence. Oddělovač má tedy vliv, jak na objednávky, tak dle nastavení odpovídající tiskové úlohy i na účtenky.

Sleva na účtu
Naúčtováním tohoto produktu bude vždy zobrazen dialog pro vložení ceny, která bude od celého účtu odečtena. Sleva se aplikuje na celý účet. Tento produkt je možné vždy naúčtovat pouze 1x.

clip0144

 

Využití bodů
Při naúčtování produktu bude zobrazen dialog pro zadání počtu bonusových bodů, které si přejete uplatnit. Cenu za bod pak určíte při vytváření produktu. Tento produkt je možné vždy naúčtovat pouze 1x. Informace o bonusových bodech najdete v této kapitole.
 
Při vytvoření produktu tedy jednorázově definujete finanční hodnotu jednoho bodu. Následně po naúčtování a zadání výše odečítaných bodů, dojde zároveň k ponížení adekvátní částky z hodnoty účtu. Po platbě se nejen sníží zákaznické konto o definovaný počet bodů ale zároveň se také výše bodů rozpočítá mezi všechny položky jako sleva na účtu. Není tak nutné dělat si starosti s rozlišením DPH u jednotlivých položek na účtu.

 

clip0162clip0163

 

dulezite_sdeleni_icon

Aby speciální produkty fungovaly, je nutné jim zachovat jejich původní vlastnosti, které automaticky dostaly při vytvoření. U slevy na účet lze zadat vlastní slevu na záložce Cena a vlastní pojmenování.

nahoru