Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

Mimo běžných produktů (prodejních položek) lze v Dotykačce vytvořit i tzv. speciální produkty, které mají specifické funkce. Tyto produkty jsou od běžných prodejních položek odlišené hvězdičkou a mají výchozí žlutou barvu. Speciální produkty lze vytvořit i prostřednictvím webového rozhraní Vzdálené správy.

Speciální produkty vytvoříte ve Správě položek pomocí menu pod ikonkou tří teček PŘIDAT NOVÉ 01 a zvolením volby SPECIÁLNÍ PRODUKT 02:

clip0143
 

Můžete využít tyto speciální produkty:

 

Oddělovač
Naúčtováním tohoto produktu zajistíte vizuální oddělení naúčtovaných položek na vytištěné objednávce. Pokud aktivujete tisknutí oddělovače i pro účtenky, budou položky shodně oddělené i na účtence. Oddělovač má tedy vliv, jak na objednávky, tak dle nastavení odpovídající tiskové úlohy i na účtenky.

 

Sleva na účtu
Naúčtováním tohoto produktu bude vždy zobrazen dialog pro vložení ceny, která bude od celého účtu odečtena. Sleva se aplikuje na celý účet. Tento produkt je možné vždy naúčtovat pouze 1x. Při použití se kontrolují následující skutečnosti:

Hodnota slevy není vyšší než hodnota účtu,

alespoň 1 položka na účtu nemá aktivní volbu Neaplikovat hromadné slevy,

konečná sleva nepřekračuje maximální povolenou slevu na kategorii.

Pokud některá z výše uvedených skutečností nastane, bude zobrazena chyba a nebude možné uskutečnit prodej. Je tedy nutné aplikovanou slevu upravit.

clip0144

 

Využití bodů
Při naúčtování produktu bude zobrazen dialog pro zadání počtu bonusových bodů, které si přejete uplatnit. Cenu za bod pak určíte při vytváření produktu. Tento produkt je možné vždy naúčtovat pouze 1x. Informace o bonusových bodech najdete v této kapitole.
 
Při vytvoření produktu tedy jednorázově definujete finanční hodnotu jednoho bodu. Následně po naúčtování a zadání výše odečítaných bodů, dojde zároveň k ponížení adekvátní částky z hodnoty účtu. Po platbě se nejen sníží zákaznické konto o definovaný počet bodů ale zároveň se také výše bodů rozpočítá mezi všechny položky jako sleva na účtu. Není tak nutné dělat si starosti s rozlišením DPH u jednotlivých položek na účtu.

 

clip0162clip0163

 

dulezite_sdeleni_icon

Aby speciální produkty fungovaly, je nutné jim zachovat jejich původní vlastnosti, které automaticky dostaly při vytvoření. U slevy na účet lze zadat vlastní slevu na záložce Cena a vlastní pojmenování.

nahoru

Tato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC