Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

Rychlé poznámky (varianty) slouží k rychlému vytvoření libovolného počtu různých variant produktu. Stále ale půjde o stejný produkt s jednou prodejní cenou, vždy se vyskladní pouze jedna položka. Rychlé poznámky se tisknou na účtence, zákazník je tak uvidí.

Varianty využijete např. pro odlišení šarží nápojů (obchod) nebo jídla, třeba steaků (gastro). Varianty vkládáte stejně jako štítky jejich napsáním a potvrzení tlačítkem HOTOVO na klávesnici.

Příklad použití rychlých poznámek:
K produktu Víno přidáte rychlé poznámky (varianty) 122, 123 a 124, které představují šarže jednotlivých lahví. Při prodeji bude před samotným naúčtováním produktu zobrazen dialog s výběrem variant (šarží) a až poté bude produkt vložen na účet. Podobně můžete rychlé poznámky využít i při prodeji steaků. Vytvoříte varianty RARE, MEDIUM a WELL DONE. Při prodeji si vyberete požadovanou variantu propečení a s touto variantou produkt vložíte na účet zákazníka.

tag2

 

Krátký popopis (např. seznam alergenů) bude zobrazen na řádku s produktem v otevřeném či zaparkovaném účtu, pokud produkt nemá definován EAN kód. V takovém případě bude místo krátkého popisu zobrazen na řádku s produktem právě EAN kód. Krátký popis bude také vytištěn na daňovém dokladu pod názvem produktu a najdete ho i na záložce Poznámka ve vlastnostech produktu v zaparkovaném / vytvářeném účtu.

Dlouhý popis slouží jako případná informace pro správce nebo popis produktu v objednávkových službách. Zobrazuje se tedy jen ve vlastnostech produktu a v menu pro objednávkové služby. Tento popis není nikde vytištěn ani zobrazen obsluze.

Podrobnosti o tom, kde se jednotlivé výše uvedené informace tisknou, najdete v této kapitole.

nahoruTato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  


Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC