Rychlé a krátké poznámky

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Rychlé a krátké poznámky

Navigace:  Práce s pokladnou > Správa položek >

Rychlé poznámky (varianty) slouží k rychlému vytvoření libovolného počtu různých variant produktu. Stále ale půjde o stejný produkt s jednou prodejní cenou, vždy se vyskladní pouze jedna položka. Rychlé poznámky se tisknou na účtence, zákazník je tak uvidí.

Varianty využijete např. pro odlišení šarží nápojů (obchod) nebo jídla, třeba steaků (gastro). Varianty vkládáte stejně jako štítky jejich napsáním a potvrzení tlačítkem HOTOVO na klávesnici.

Příklad použití rychlých poznámek:
K produktu Víno přidáte rychlé poznámky (varianty) 122, 123 a 124, které představují šarže jednotlivých lahví. Při prodeji bude před samotným naúčtováním produktu zobrazen dialog, s výběrem variant (šarží) a až poté bude produkt vložen na účet. Podobně můžete rychlé poznámky využít i při prodeji steaků. Vytvoříte varianty RARE, MEDIUM a WELL DONE. Při prodeji si vyberete požadovanou variantu propečení a s touto variantou produkt vložíte na účet zákazníka.

tag2

 

poznamka_icon

Krátká poznámka (např. seznam alergenů) bude zobrazena na řádku s produktem v otevřeném či zaparkovaném účtu, pokud produkt nemá definován EAN kód. V takovém případě bude místo krátké poznámky zobrazen na řádku s produktem právě EAN kód. Krátká poznámka bude také vytištěna na daňovém dokladu pod názvem produktu a najdete ji na záložce informace ve vlastnostech produktu v zaparkovaném / vytvářeném účtu.

Dlouhý popis se zobrazuje jen ve vlastnostech produktu a slouží jako případná informace pro správce. Tento popis není nikde vytištěn ani zobrazen obsluze.

nahoru