Inventura (vážená inventura)

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Inventura (vážená inventura)

Navigace:  Aplikace Sklad >

icon_inventura

» Dostupné pouze v Dotykačce NAPLNO a vyšší. «

Pro snadné dorovnání skladových zásob v Dotykačce slouží inventura. Můžete provést úplnou inventuru nebo částečnou inventuru podle zvolené kategorie produktů či štítků. První inventuru byste měli provést ještě před samotným používáním Dotykové pokladny.

 

uziv_tip_icon

Inventuru můžete provést také prostřednictvím Vzdálené správy. Více informací naleznete v této kapitole.

 

 
Jak provést inventuru?

Pro úplnou inventuru ťukněte na tlačítko ZAČÍT INVENTURU 01. Pokud chcete provést částečnou inventuru, zvolte kategorie nebo štítky produktů 02, které chcete do inventury zahrnout a ťukněte na tlačítko ZAČÍT INVENTURU 03 v části kategorií a štítků.

inventura1

inventura4
 

Po spuštění inventury budou zobrazeny všechny produkty nebo jen produkty z vybraných kategorií a štítků. Každý řádek představuje jeden produkt. Vedle názvu produktu uvidíte vpravo aktuální skladové množství, dále pole 01 pro vepsání množství zjištěného inventurou a zcela vlevo pak rozdíl mezi původním a novým stavem skladu. Ťuknutím na ikonku lupy můžete vyhledávat produkty pro naskladnění. Stačí zadat jejich název.

Skladové množství lze jednoduše zadat pomocí klávesnice a klávesou ENTER odskočit na další produkt. Pokud u některé položky nechcete inventuru provádět, jednoduše nechte pole 01 pro vepsání skladového množství prázdné a přeskočte na další produkt.

Screenshot_2017-10-06-15-15-232

 

uziv_tip_icon

Při inventuře je průběžně ukládán její stav. Pokud tedy např. omylem zavřete aplikaci Sklad, nebo z nějakého důvodu aplikace sama ukončí činnost, poslední stav inventury zůstane uložený. Jakmile znovu spustíte inventuru tlačítkem ZAČÍT INVENTURU, budete upozorněni na rozpracovanou inventuru a můžete ji tak dokončit.

clip0204

nahoru

Vážená inventura

U produktů, které mají vyplněný odpovídající EAN kód, se zobrazí tlačítko 02 pro váženou inventuru. Inventura vážením šetří čas v případě, že prodáváte rozlévané nápoje a máte k Dotykačce připojenou váhu. Údaj lze z váhy přepsat také ručně. S váženou inventurou souvisí i toto nastavení v aplikaci Sklad. Pro fungující váženou inventuru je vyžadováno připojení na internet. Dotykačka načítá informace o lahvích z internetové databáze.

Položte láhev na váhu a ťukněte na tlačítko se závažím 02. Do pole pro množství se automaticky doplní množství produktu, které odpovídá obsahu ve zvážené lahvi (např. 724 gramů může odpovídat 0,44 litru). U většiny nápojů prodávaných v láhvi Dotykačka zná hmotnost plné lahve a dokáže na základě její váhy určit zbývající množství. Tímto způsobem tak velmi rychle upravíte aktuální stav rozlévaných nápojů. Tlačítky + a - zadejte plné lahve na skladě. Ty se připočítají ke zváženému množství.

poznamka_icon

Jestliže Dotykačka váženou položku nezná, zadejte prosím požadavek na přidání pomocí tohoto jednoduchého formuláře. Váš požadavek ověříme a poté produkt přidáme do databáze.

 

Pokud máte připojenou tiskárnu, můžete tlačítkem Tisk 03 aktuálně zobrazené položky pro snazší evidenci vytisknout. Na vytištěném seznamu je u každého produktu volné pole pro napsání skladového množství. Doplněné hodnoty pak ve stejném pořadí jednoduše přepíšete do inventury. Pro uložení hodnot a dokončení inventury ťuknete na tlačítko Dokončit inventuru 04.

Screenshot_2017-10-11-16-05-12

 

dulezite_sdeleni_icon

Aktuální skladové zásoby při inventuře zahrnují prodané zboží ze všech uzavřených účtů. Položky z otevřených účtů nejsou ze skladu odečteny.

Skryté produkty použité jako ingredience nebudou přístupné ve skladu. Pokud potřebujete s těmito položkami pracovat ve skladu, vytvořte skrytou kategorii a do ní umístěte všechny produkty používané jako ingredience. Produkty ve skryté kategorii nebudou zobrazeny na hlavní obrazovce, ale budou přístupné v aplikaci Sklad.

nahoru