Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

icon_inventura

» Dostupné pouze v Dotykačce NAPLNO a vyšší. «

 

Na záložce Sklady » Inventury najdete přehled všech provedených (rozpracovaných i dokončených) inventur seřazených podle data. Inventurou myslíme určení aktuálních skladových zásob (množství na skladě) u každého produktu.

Tlačítkem 01 zahájíte novou inventuru. Pomocí nabídek 02 omezíte přehled dokončených či rozpracovaných inventur jen na vybrané parametry. U dokončené inventury zobrazíte tlačítkem DETAIL 03 její podrobnosti, tj. report z provedené inventury, včetně původního množství zboží před inventurou. Nedokončenou inventuru otevřete tlačítkem POKRAČOVAT a můžete ji dokončit. Lze jí také samozřejmě smazat.

skladyvs6

 

uziv_tip_icon

Inventuru můžete provést také přímo v dotykové pokladně v aplikaci Sklad. Více informací naleznete v této kapitole.

nahoru

Možnosti inventur

1_icon

Na záložce Inventury tlačítkem + NOVÁ INVENTURA zahajte novou inventuru. Zobrazí se stránka pro provedení inventury. Zde máte 4 možnosti, jak ji provést:

1.Inventura jen vybraných produktů

2.Kompletní inventura všech produktů

3.Částečná inventura produktů ve zvolených kategoriích nebo s vybranými štítky

4.Import inventury

2017-03-16_155257
clip0009

 

2_icon

Inventuru jen vybraných produktů zahájíte tlačítkem POKRAČOVAT 01  (viz obrázek výše) a výběrem skladu, pro který inventuru provádíte. V případě, že používáte jen jeden sklad, dialog pro výběr skladu zobrazen nebude. V další kroku pak do inventury přidáte produkty.

Kompletní ruční inventuru zahájíte tlačítkem KOMPLETNÍ INVENTURA 02. V tomto případě se po případném výběru skladu zobrazí všechny produkty.

Pokud chcete provést Inventuru produktů jen ve vybraných kategoriích či s konkrétními štítky, použijte tlačítka 03.

Inventuru můžete dále provést importem .csv souboru s informacemi o skladovém množství jednotlivých produktů. Pro výběr souboru k importu klikněte do části 04 nebo ho sem přetáhněte např. z průzkumníku souborů. Vzorový soubor, který můžete doplnit vlastními produkty, stáhnete kliknutím na ikonu šipky pod částí 04. Pro postup importu inventury se podívejte do této kapitoly.

Inventuru lze provést i se zpětným datem. Stačí před spuštěním konkrétní inventury zvolit datum 05. Zpětná inventura je však možná jen u produktů, pro které neexistuje novější inventura než je právě zadané datum.

nahoru

Provádíme inventuru...

1_icon

Jakmile zahájíte vybranou inventuru, otevře se stránka s přehledem všech nebo jen vybraných produktů či prázdná stránka. To podle toho, zda jste zvolili v předchozím kroku kompletní či částečnou inventuru. V přehledu vidíte u každého produktu aktuální skladové množství. Do pole 01 vždy doplňte nové množství pro každý produkt, kladné nebo záporné. Na nový řádek do dalšího pole se jednoduše přesunete pomocí klávesy TAB.

Na stránce s přehledem produktů nejdete také pole pro hledání. Produkty v inventuře můžete vyhledávat podle jejich názvu, EAN a PLU kódu. Změny v inventuře se ukládají v reálném čase, což je indikováno objevující se ikonkou diskety v záhlaví.

V záhlaví najdete také tlačítko 02 pro skrytí / zobrazení aktuálního stavu skladu. Bez zobrazeného stavu skladu budete provádět tzv. slepou inventuru. Zobrazení aktuálního stavu skladu lze samozřejmě určitým uživatelům zakázat prostřednictvím uživatelských práv.

Kliknutím na ikonu menu 03 otevřete pokročilé možnosti pro nastavení všech skladových zásob na nulu nebo pro vytvoření inventury s aktuálními skladovými zásobami (tlačítko Kopírovat stav skladu). Tyto operace je vhodné provést u kompletní inventury, pokud se chystáte přenést Dotykačku na nové pokladní zařízení, např. po reklamaci pokladny. Do nové pokladny se tak přenesou jen aktuální skladová data a přenos dat (nahrazení pokladny) bude rychlejší.

Kliknutím na zobáček 04 u každého produktu lze do inventury přidat již vytvořené skladové balení produktu nebo vytvořit nové. Nelze však provést inventuru pro produkt s více typy skladového balení. Kliknutím na název produktu přejdete do jeho vlastností.

V tomto kroku můžete vytisknout pomocí ikonky tiskárny 06 seznam zboží k inventuře bez vyplněného skladového množství a předat ho např. zaměstnancům k doplnění. Inventuru potom dokončíte později. Její aktuální stav uložíte tlačítkem s ikonou diskety, kdy zároveň dojde také k zavření inventury. Nedokončená inventura se zobrazí na stránce inventur v přehledu.

skladyvs78

 

2_icon

Když doplníte množství do všech produktů, ťukněte na tlačítko POKRAČOVAT 05 ve spodní části stránky, tím se dostanete k rekapitulaci. Množství je nutné doplnit do všech produktů v inventuře. Produkt, u kterého nepotřebujete upravit skladové množství, z inventury odeberte.

Jestliže potřebujete do inventury doplnit ještě další produkty, použijte volby v zápatí stránky.

3_icon

V dalším kroku nové skladové množství uložíte tlačítkem DOKONČIT 07 a inventura je tak dokončena. Jestliže potřebujete inventuru dokončit později, uložte její aktuální stav tlačítkem s ikonou diskety v záhlaví 08, kdy zároveň dojde také k zavření inventury. Dokončená inventura se zobrazí na stránce inventur v přehledu.

clip1158

 

dulezite_sdeleni_icon

Rozpracovaná inventura
Pokud inventuru nedokončíte, či omylem zavřete prohlížeč nebo ťuknete jinam, poslední stav inventury se automaticky uloží. Uložené inventury pak v přehledu najdete na stránce inventur. Pro pokračování stačí na uloženou inventuru kliknout a můžete pokračovat. Nový stav skladových zásob se propíše až po úplném dokončení uložené inventury. Rozpracovaná inventura se ukládá do vašeho cloudu (vaší Vzdálené správy). Uložené inventury jsou tedy přístupné z jakéhokoliv zařízení, na kterém se do tohoto cloudu přihlásíte.

nahoru

Přidání dalších produktů do rozpracované inventury

V dolní části obrazovky rozpracované inventury najdete volby pro přidání dalších produktů. Produkty lze přidat jejich vyhledáním na základě jména a EAN / PLU kódu. Dále zde přidáte všechny produkty z vybrané kategorie či všechny produkty s konkrétním štítkem. Pomocí tlačítka 02 v pravém dolním rohu stránky vložíte produkt do inventury jednoduše naskenováním čárového kódu čtečkou. Za předpokladu, že odpovídající produkt skutečně existuje. Kolikrát čárový kód naskenujete, tolik kusů se přidá do inventury.

clip1159

 

Kliknutím na menu Vyberte produkt v části 01 otevřete menu pro vyhledání a ruční přidání produktů. Kliknutím přímo na nalezený produkt ho přidáte do inventury a dialog se zavře. Pro přidání více produktů je vyhledejte a pak tlačítkem + u každého produktu přidejte. Nedojde k zavření dialogu a lze tak přidat do inventury více produktů najednou.

clip1160

 

dulezite_sdeleni_icon

Aby čtečka připojená k počítači správně fungovala, nastavte anglické rozložení klávesnice. V opačném případě budou po naskenování kódu zobrazeny znaky s diakritikou, které odpovídají horní řadě číselných kláves na standardní klávesnici.

nahoruTato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  


Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC