Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

» Dostupné pouze v Dotykačce NAPLNO a vyšší. «

icon_inventuraPro snadné dorovnání skladových zásob v Dotykačce slouží inventura. Můžete provést úplnou inventuru nebo částečnou inventuru podle zvolené kategorie produktů či štítků. První inventuru byste měli provést ještě před samotným používáním Dotykové pokladny.

 

uziv_tip_icon

Inventuru můžete provést také prostřednictvím Vzdálené správy. Více informací naleznete v této kapitole.

 

 
Jak provést inventuru?

Pro úplnou inventuru ťukněte na tlačítko ZAČÍT INVENTURU 01. Pokud chcete provést částečnou inventuru, zvolte kategorie nebo štítky produktů 02, které chcete do inventury zahrnout a ťukněte na tlačítko ZAČÍT INVENTURU 03 v části kategorií a štítků.

inventura1
inventura4
 

Po spuštění inventury budou zobrazeny všechny produkty nebo jen produkty z vybraných kategorií a štítků. Každý řádek představuje jeden produkt. Vedle názvu produktu uvidíte vpravo aktuální skladové množství, dále pole 01 pro vepsání množství zjištěného inventurou a zcela vlevo pak rozdíl mezi původním a novým stavem skladu. Ťuknutím na ikonku lupy můžete vyhledávat produkty pro naskladnění. Stačí zadat jejich název.

Skladové množství lze jednoduše zadat pomocí klávesnice a klávesou ENTER odskočit na další produkt. Pokud u některé položky nechcete inventuru provádět, jednoduše nechte pole 01 pro vepsání skladového množství prázdné a přeskočte na další produkt.

screenshot_2017-10-06-15-15-232

 

uziv_tip_icon

Při inventuře je průběžně ukládán její stav. Pokud tedy např. omylem zavřete aplikaci Sklad, nebo z nějakého důvodu aplikace sama ukončí činnost, poslední stav inventury zůstane uložený. Jakmile znovu spustíte inventuru tlačítkem ZAČÍT INVENTURU, budete upozorněni na rozpracovanou inventuru a můžete ji tak dokončit.

clip0204

nahoru


 

Vážená inventura

U produktů, které mají vyplněný odpovídající EAN kód, se zobrazí tlačítko 02 pro váženou inventuru. Inventura vážením šetří čas v případě, že prodáváte rozlévané nápoje a máte k Dotykačce připojenou váhu. Údaj lze z váhy přepsat také ručně. S váženou inventurou souvisí i toto nastavení v aplikaci Sklad. Pro fungující váženou inventuru je vyžadováno připojení na internet. Dotykačka načítá informace o lahvích z internetové databáze.

Položte láhev na váhu a ťukněte na tlačítko se závažím 02. Do pole pro množství se automaticky doplní množství produktu, které odpovídá obsahu ve zvážené lahvi (např. 724 gramů může odpovídat 0,44 litru). U většiny nápojů prodávaných v láhvi Dotykačka zná hmotnost plné lahve a dokáže na základě její váhy určit zbývající množství. Tímto způsobem tak velmi rychle upravíte aktuální stav rozlévaných nápojů. Tlačítky + a - zadejte plné lahve na skladě. Ty se připočítají ke zváženému množství.

poznamka_icon

Jestliže Dotykačka váženou položku nezná, zadejte prosím požadavek na přidání pomocí tohoto jednoduchého formuláře. Váš požadavek ověříme a poté produkt přidáme do databáze. Zaslané požadavky na přidání vážených položek do katalogu zpracováváme vždy do 5. dne následujícího měsíce.

 

Pokud máte připojenou tiskárnu, můžete tlačítkem Tisk 03 aktuálně zobrazené položky pro snazší evidenci vytisknout. Na vytištěném seznamu je u každého produktu volné pole pro napsání skladového množství. Doplněné hodnoty pak ve stejném pořadí jednoduše přepíšete do inventury. Pro uložení hodnot a dokončení inventury ťuknete na tlačítko Dokončit inventuru 04.

screenshot_2017-10-11-16-05-12

 

dulezite_sdeleni_icon

Aktuální skladové zásoby při inventuře zahrnují prodané zboží ze všech uzavřených účtů. Položky z otevřených účtů nejsou ze skladu odečteny.

nahoru

Tato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC