Nastavení a používání marží

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Nastavení a používání marží

Navigace:  Vzdálená správa > Panel záložek > Sklady > Seznam naskladnění >

Jak nastavit kontrolu nebo přepočet marže pro produkt při naskladnění?

Dotykačka umožňuje při naskladnění produktů kontrolovat a automaticky dopočítávat marži, kterou jste předem nastavili pro konkrétní produkt.
 

poznamka_icon

Jak Dotykačka počítá nákupní cenu?

nakupnicena

Poznámka: Dotykačka nevypočítává nákupní cenu podle metody FIFO

 

1_icon

Nejdříve marži pro zvolený produkt nastavte v detailu produktu. Marži lze definovat jako částku v korunách nebo procentuálně. V tomto případě je nutné aktivovat volbu Procentuálně. Na obrázku níže je marže zapsána v korunách.

marze_800_edge_dr_ps

 

2_icon

Než začnete naskladňovat zboží, vyberte, jestli chcete být na nastavenou marži pouze upozorněni (tlačítko Pouze upozornit) 01, nebo zda jí má systém automaticky dopočítat (tlačítko Přepočítat prodejní cenu) 02. Jakmile přidáte totiž nějaký produkt k naskladnění pomocí tlačítka Přidat, Přidat všechny, nebo pomocí Importu, nebude už možné tlačítka pro kontrolu a přepočítávání marže používat.

marze2_800_edge_ps_dr_no_m

 

3_icon

Nyní přidejte produkt k naskladnění a podle toho, jakou jste vybrali variantu v předchozím kroku, bude program reagovat. V případě zvolení možnosti Pouze upozornit, vás program upozorní hláškou Cena mimo marži pod políčkem Prodejní cena s DPH, pokud je nákupní cena s DPH + zvolená marže vyšší, než prodejní cena s DPH.

nahoru


 

Příklady nastavení:

V následujícím příkladu je průměrná nákupní cena BEZ DPH 45 Kč 01, což je s 20 korunami nastavené marže méně, než 66,55 Kč s DPH zadaných v políčku Prodejní cena s DPH 02. Proto budete upozorněni, že nastavená cena je mimo marži. V takovém případě můžete upravit buď nákupní, nebo prodejní cenu tak, aby rozdíl mezi nimi byl stejný, nebo vyšší, než zvolená marže.

marze3_800_edge_no_ps_m

 

Pokud zvolíte možnost Přepočítat prodejní cenu, program automaticky přepočítá prodejní cenu s DPH tak, aby se rovnala průměrné nákupní ceně bez DPH + marži. V následujícím příkladu jsme sice zadali nákupní cenu bez DPH 45 Kč 01. Nákupní cena s DPH je pak společně s 20 korunovou marží 74,45 Kč, což je částka, která je automaticky vypočítána a doplněna do políčka Prodejní cena s DPH 02.

marze4_800_edge_ps_no_m

 

Pod políčkem Množství je zobrazeno množství vybraného produktu na skladě. Na obrázku výše vidíme, že máme na skladě 20 kusů a můžeme podle toho zvolit množství k naskladnění.
 

uziv_tip_icon

Marži použitou pro naskladnění produktů můžete nastavit i pro celou kategorii.

nahoru