Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

Aktivace nového zákazníka

1_icon

Nejprve vyberte zemi, ve které pokladnu používáte. Podle jazyka systému Android v pokladně, Dotykačka nabídne odpovídající zemi. Podle zvolené země pak budou automaticky nastaveny důležité pokladní vlastnosti jako např. měna, zaokrouhlování plateb nebo sazby DPH. Pokračujte tlačítkem POKRAČOVAT.

clip0108

 

2_icon

Do zobrazeného dialogu zadejte licenční klíč (používejte výhradně velká písmena) a odsouhlaste Obchodní podmínky, pokračujte dále ťuknutím na tlačítko POKRAČOVAT. Pokud chcete aktivovat zkušební verzi, podívejte se do této kapitoly.

Screenshot_2017-05-04-14-11-30 23

 

3_icon

Druhým krokem je vyplnění kontaktních informací, se kterými bude licence registrována. Tyto kontaktní a identifikační údaje budou použity také pro fakturaci. Informace o vaší firmě můžete jednoduše doplnit na základě zadaného IČ ťuknutím na tlačítko ZÍSKAT INFORMACE Z ARESU. Pomocí e-mailové adresy a hesla se budete přihlašovat do Vzdálené správy Dotykačky. Po doplnění všech údajů pokračujte ťuknutím na tlačítko POKRAČOVAT.

Screenshot_2017-05-04-14-11-39 2
Screenshot_2017-05-04-14-11-43 2

 

dulezite_sdeleni_icon

E-mail, který uvedete v průvodci aktivací, bude použit pro přihlášení ke Vzdálené správě a také jako kontaktní a fakturační e-mailová adresa. Na tento e-mail tedy dostanete i případná upozornění týkající se fakturace. Dbejte na zadání správné e-mailové adresy!

poznamka_icon

Pokud zadaná e-mailová adresa odpovídá již vytvořenému účtu ve Vzdálené správě, budete automaticky požádáni o přihlášení k tomuto účtu. Tato možnost je podrobně popsána v této kapitole.

clip0636

 

4_icon

Nyní zvolte druh vašeho podnikání. Na odpovídající volbu, která nejlépe vystïhuje vaši provozovnu, ťukněte a poté vyberte její podskupinu. V případě Maloobchodu to může být např. Drogerie.

Screenshot_2017-05-04-14-12-56 2

 

5_icon

Bude zobrazena rekapitulace použitého nastavení Dotykačky. To můžete případně změnit ťuknutím na zelený textový odkaz 01. Pokud jste např. v předchozím kroku zvolili Gastro, aktivujete Mapu stolů, v případě maloobchodu to pak bude Okamžitý prodej (PLU klávesnice), tj. rychlé účtování pomocí jednoduché kalkulačky. Všechny volby je však možné změnit i později v nastavení aplikace Dotykačka. Tlačítkem UPRAVIT 02 znovu provedete volbu druhu podnikání a typu podniku. V části 03 pak bude uvedeno základní nastavení pokladny dle vybrané země v prvním kroku.

Pokud je vše v pořádku pokračujte ťuknutím na tlačítko POKRAČOVAT.

clip0634

 

6_icon1

Dalším krokem je úprava základních parametrů pokladny jako je prostředí, jméno a adresa provozovny. Vyplněná adresa provozovny se automaticky nastaví jako záhlaví pro tisk účtenek. Změnit jim můžete později ve Vzdálené správě v Nastavení cloudu.

Po nastavení preferovaných voleb ukončíte prvotní nastavení ťuknutím na tlačítko Začít používat aplikaci Dotykačka.

Screenshot_2017-05-04-14-13-13 2
clip0635

 

7_icon

Nakonec po dokončení průvodce aktivací povolte veškerá vyžadovaná oprávnění, aby mohla Dotykačka správně fungovat. Teď již můžete Dotykačku začít plně používat. Po dokončení průvodce aktivací se zobrazí hlavní obrazovka.

clip0637

 

dulezite_sdeleni_icon

Dbejte na správné určení, zda jste či nejste plátce DPH. Tato volba má vliv na  způsob, jakým pokladna počítá ceny produktů.

nahoruTato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  


Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC