Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

Před prvním použitím je nutné Dotykačku připojit k internetu. Dotyková pokladna (dle používaného zařízení) může být připojena buď datovým mobilním připojením, kabelem nebo prostřednictvím bezdrátového Wifi připojení:

Možnosti připojení k internetu


Wifi připojení

Mobilní datové připojení

Připojení síťovým kabelem

Dotykačka 3v1 (Dotypay)

O

O

X

5" dotyková pokladna

O

O

X

10" dotyková pokladna

O

X

O

15" dotyková pokladna

O

X

O

Starší 10" dotyková pokladna

O

O

X

15" dotyková pokladna PREMIUM

O

X

O

Moblní číšník (mobilní terminál)

O

X

X

 

Jestliže máte k dispozici síťový kabel, zapojte ho do konektoru RJ45, který najdete na levé straně dotykové pokladny mezi dvěma USB porty. Pokud nemáte k dispozici kabelové připojení, připojte dotykovou pokladnu k bezdrátové Wifi síti.

 

dulezite_sdeleni_icon

Pro správnou funkci Dotykačky doporučujeme kvalitní a stabilní internetové připojení oddělené ostatních Wifi sítí (např. pro hosty). Pokud nemáte trvalé internetové připojení, je vhodné pokladnu alespoň 1x týdně k internetu na 20 min. připojit kvůli zálohování dat a ověření licence. Funkčnost internetového připojení je indikována ikonou mráčku na hlavní obrazovce

Aby pokladna kontinuálně fungovala, je nutné pravidelně ověřovat licenci prostřednictvím internetového připojení. Pokud se nepodaří licenci ověřit do 14 dnů, nebude možné pokladnu používat. Po 10 dnech bez ověření licence se zobrazí upozornění, pokladna však funguje ještě další 4 dny dále. Pokladnu je tedy nutné připojit k internetu alespoň 1x za 10 dnů.

 

Jak nastavit Wifi připojení?

1_icon

Stáhněte horní lištu s hodinami a ťukněte na ikonku ozubeného kolečka. Dostanete se do nastavení systému Android.

clip0113

 

2_icon

V zobrazené nabídce vyberte Síť a internet a poté Wi-Fi.

clip1175
clip1176

 

3_icon

Přepínačem 01 případně zapněte Wifi připojení a v části 02 ťukněte na název vaší bezdrátové sítě nebo pomocí tlačítka 03 definujte připojení k vlastní skryté síti.

wifi2

 

poznamka_icon

Fungující internetové připojení je nutné pro další krok - aktivaci Dotykačky. Před pokračováním se tedy ujistěte, že dotyková pokladna je skutečně k internetu připojena.

nahoru


 

Jak aktivovat mobilní datové připojení

Manipulaci s datovou SIM kartou provádějte vždy při vypnuté pokladně. Pokud potřebujete SIM kartu vysunout, vypněte pokladnu a jemně kartu zatlačte směrem dovnitř, až uslyšíte cvaknutí, tím ji uvolníte. Pokud SIM karta není po správném vložení detekována, restartujte pokladnu nebo zapněte a vypněte režim Letadlo.

dulezite_sdeleni_icon

Datovou kartu je nutné v některých případech speciálně aktivovat. Pro informaci, jak SIM kartu aktivovat, se obraťte na zákaznickou linku vašeho operátora.

 

 

Vložení a aktivace datové SIM karty pro 5" pokladnu

Dotyková pokladna podporuje mobilní 4G připojení. Zde je postup, jak toto připojení aktivovat. Manipulaci se SIM kartou provádějte vždy při vypnuté pokladně.

1.Na spodní straně odstraňte kryt a vložte do slotu datovou SIM kartu dle obrázku. SIM kartu vkládejte zkosenou stranou dovnitř, až zapadne za zámeček.

sunmi03
 

2.Pokud je SIM karta zabezpečena, bude po zapnutí pokladny zobrazen dialog pro zadání pinu.

nahoru

Vložení a aktivace datové SIM karty pro starší 10" pokladnu

1.Vypněte dotykovou pokladnu. Z horní strany odstraňte gumovou krytku a do levého slotu na horní straně pokladny (při pohledu na zadní stranu) zasuňte datovou SIM kartu dle obrázku. SIM kartu vkládejte zkosenou stranou ven, až slyšitelně zacvakne.

clip0221
 

2.Zakryjte konektory krytkou a pokladnu zapněte. Pokud je SIM karta zabezpečena, bude zobrazen dialog pro zadání pinu.

 

dulezite_sdeleni_icon

Manipulaci s datovou SIM kartou provádějte vždy při vypnuté pokladně. Pokud potřebujete SIM kartu vysunout, vypněte pokladnu a jemně kartu zatlačte směrem dovnitř, až uslyšíte cvaknutí, tím ji uvolníte. Pokud SIM karta není po správném vložení detekována, restartujte pokladnu nebo zapněte a vypněte režim Letadlo.

nahoru

Tato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC