Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

Dotykačka umožňuje jednoduše k prodávanému produktu přidat vratný (zálohovaný) obal. Vratný obal pak bude automaticky uveden na účtence a započítán do celkové částky. Aby se vratný obal automaticky při markování přidával k produktu, je potřeba provést spárování produktu s tímto obalem a nastavit Receptury.

Vratný obal je v Dotykačce běžným produktem a je tedy možné pro něho nastavit různou cenu a odlišnou sazbu DPH. Jako příklad poslouží koupě lahvového piva, kdy zákazníkovi také automaticky naúčtujeme 3 Kč za zálohovanou láhev.

Celý postup se skládá z těchto kroků:

1.Vytvoření produktu a vytvoření souvisejícího vratného obalu

2.Nastavení receptur produktu, kdy odečítanou surovinou bude vratný obal

3.Spárování produktu a vratného obalu pro společný prodej

4.Naúčtování produktu s vratným obalem

5.Výkup vratného obalu

 
Vytvoření produktu a vratného obalu

1_icon

Ve Správě položek vytvořte produkt Pivo Gambrinus láhev 0,5l (např. v kategorii Nápoje). Pokud nevíte, jak kategorii a produkt vytvořit, přečtěte si, jak vytvořit kategorii a jak vytvořit produkt.

vratne_obaly1_800_edge_dr

 

2_icon

Dále vytvořte produkt Zálohovaná láhev (např. v kategorii Vratné obaly).

vratne_obaly2_800_edge_dr

nahoru


 

Nastavení receptur

Pro vysvětlení, co to jsou receptury a jaké jsou možnosti jejich nastavení, se podívejte do kapitoly Receptury.

1_icon

Ťukněte na produkt Pivo Gambrinus láhev 0,5l, který jste právě vytvořili. V levé nabídce zvolte Receptury 01, dále přidejte produkt, který bude odečítán (Zálohovaná láhev) ťuknutím na modré kolečko se znakem + 02.

odtezovani1_800_edge_no1

 

2_icon

Z následujícího dialogového okna vyberte či vyhledejte Zálohovaná láhev, kterou jste si také předem vytvořili.

odtezovani2_800_edge_dr

 

3_icon

Zvolte počet kusů pro odečítání (1 ks) 03 a nezapomeňte nastavení ULOŽIT 04.

odtezovani3_800_edge_no

nahoru


 

Nastavení společného prodeje

Ťukněte na produkt Zálohovaná lahev, který jste v předchozím kroku vytvořili. V levé nabídce ponechte Obecné, deaktivujte volbu Zobrazovat jako box, na kartě Sklad vypněte odečítání ze skladu a zaškrtněte Společný prodej. To zajistí, že se při naúčtování produktu Pivo 10 lahvové 0,5l se zároveň přidá na účet i Zálohovaná láhev. Bude tedy uvedena na účtence, nebude možné ji samostatně prodat (nebude obsluze zobrazena) a nebude odečítána ze skladu. Nezapomeňte nastavení ULOŽIT.

odtezovani4_800_edge_dr

nahoru

Naúčtování produktu s vratným obalem

Nyní když při markování produktu zvolíte produkt Pivo Gambrinus láhev 0,5l, přidá se k němu zároveň automaticky i Zálohovaná láhev. V případě, že naúčtuje více kusů piva Gambrinus, přidá se i dopovídají počet zálohovaných lahví. Zálohovaná láhev bude pouze uvedena na účtence, ze skladu se pak odečte Pivo Gambrinus Láhev 0,5l.

Jestliže však nechcete respektovat naúčtované množství, lze použít speciální štítek, který chování společného prodeje změní. Při prodeji se pak bude uplatňovat nastavené odečítané množství pro zálohovaný či zpoplatněný obal. To je vhodné v případech, kdy prodáváte více produktů do jednoho účtovaného obalu.

markovani1_800_edge_no

 


 

Výkup vratného obalu

Pro výkup vytvořte samostatný produkt např. Vrácená zálohovaná láhev. V jeho vlastnostech nastavte v části Balení a jednotka -1 kus a dále cenu 3 Kč. Tak se při naúčtování tohoto produktu z pokladny odečtou 3 koruny a zároveň přidá na sklad 1 kus zálohované lahve (-1 ks x 3 Kč = -3 Kč). Budete tak mít přehled o počtech vrácených zálohovaných lahví.

Pokud nemůžete zadat záporné hodnoty u produktů, aktivujte v Nastavení aplikace v části Pokladna na záložce Obecné volby Záporné ceny a Povolit záporné množství.

clip0792

 

uziv_tip_icon

Jak skladově evidovat zálohované obaly už při prodeji, se dozvíte v tomto článku v databázi znalostí. Vytvoření produktu s vratným obalem je také možné prostřednictvím Vzdálené správy.

nahoru

Tato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC