Pro správné zobrazení obsahu prosím aktivujte JavaScript.

Výroba je zvláštní typ naskladnění, kdy odečítání ze skladu neprobíhá standardně při prodeji, ale jen při naskladnění (výrobě) produktu. Jde typicky třeba o chlebíčky nebo dezerty nebo jiné výrobky, které vyrábíte na provozovně. Výrobu v pokladně zařídíte v aplikaci Sklad. Níže si ukážeme, jak vyrobit šunkový chlebíček ve Vzdálené správě.

 

1_icon

Nejprve je nutné správně nastavit a označit produkt, který bude použit při výrobě. Měli byste mít tedy např. vytvořený produkt Šunkový chlebíček, včetně nastavených surovin pro Receptury. Aby byly suroviny tohoto šunkového chlebíčku odečítány jen při výrobě, otevřete jeho vlastnosti a na záložce Sklady aktivujte volbu Vyráběná položka. Nezapomeňte změny uložit.

clip0622

 

2_icon

Nyní můžeme produkt vyrobit. Přejděte v levém seznamu záložek Sklady » Stavy skladů nebo Seznam naskladnění a v horní liště klikněte na tlačítko Výroba.

clip0623

 

3_icon

Pomocí tlačítek 01 přesuňte produkty, které chcete vyrobit, na pravou stranu. Zadejte jejich vyrobené množství 02 a produkty vyrobte kliknutím na tlačítko Vyrobit 03.

clip0624

 

4_icon

Potvrďte, že chcete zadané množství opravdu vyrobit. Dojde k naskladnění vyrobeného množství a zároveň se ze skladu odečtou i suroviny, Jelikož jsme v prvním kroku označili Šunkový chlebíček jako vyráběnou položku. Pokud by produkt nebyl takto označen, suroviny by se odtěžily standardně při jeho prodeji. Po vyrobení tedy dojde v pokladně ke skladovému pohybu Výroba, kdy bude přidán vyrobený produkt a odečteny suroviny použité na jeho výrobu.

 

poznamka_icon

Přehled vyrobených produktů poskytne skladová sestava Skladové pohyby. Stačí omezit zobrazovaná data na Typ transakce: Výroba.

nahoru

Tato příručka má pouze informativní charakter a neposkytuje žádné záruky. Uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázky a schémata jsou pouze informativní. Vzhled a funkce zařízení a softwaru se mohou lišit v závislosti na aktuální verzi produktu a aplikací.

Vytvořeno s od Dotykačky. ©2024 Dotykačka ČR s.r.o.

  

Keyboard Navigation

F7 for caret browsing
Hold ALT and press letter

This Info: ALT+q
Page Header: ALT+h
Topic Header: ALT+t
Topic Body: ALT+b
Contents: ALT+c
Search: ALT+s
Exit Menu/Up: ESC